Memur-Sen'den Papa aleyhine gösteri

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Memur-Sen üyesi yaklaşık 40 kişi, Papa 16. Benedict'in bugün ziyaret edeceği Diyanet İşleri Başkanlığı önünde 'Papa karşıtı' eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Memur-Sen üyesi bir grup, Diyanet İşleri Başkanlığı binasının yanında bulunan boş arazide Papa'yı protesto etti. Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, Papa olayının başından beri yaptığı tutarlı açıklamaları, onurlu ve dik duruşları ile örnek bir davranış sergileyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun yanında olduğunu ifade ederek, bir Diyanet yetkilisine takdir belgesi verdi.

Grup, 'Hz. Muhammed iki cihan sultanı', 'Papa şaşırma sabrımızı taşırma' sloganı atıp 'Hz. İsa başımızın tacı, sen onu sevenler içinde sancı', 'Papağanlık yapma papalık yap', 'Nerde papalık orda kabalık' yazılı döviz açıp Papa'yı protesto etti.

Basın açıklaması yapan Kır, "Eğer Papa, normal bir misafir olarak ülkemizi ziyaret etseydi aldığımız İslam terbiyesi gereği dini, dili, inancı ve düşünce yapısı ne olursa olsun, ona saygılı olmak, onu 'Hoşgeldin Papa' diye karşılama sorumluluğumuz vardı. Ama Papa, normal bir misafir olarak değil, anormal bir misafir olarak geldi. Dinimize, inancımıza, Peygamberimize, kitabımıza, kutsal değerlerimize küfrederek geldi. Onun için 'Ülkemize hoşgelmedin Papa, Ayıp ettin Papa. Hangi yüzle geldin Papa' diye karşılama hakkımız doldu" ifadesinin kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious