Memur ve emekli maaşlarına zam yok! İşte ayrıntılar

  • Giriş : 22.11.2007 / 20:02:00

CHP ve MHP'nin, memur maaşlarının artırılmasına yönelik verdikleri önergeler kabul edilmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Komisyonda söz alan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Hükümet ile memur sendikaları arasında gerçekleştirilen toplu görüşmelere değinerek, "Bu görüşmede memurlar uçuk rakam istemedi. Memura gelince kılı kırk yarıyorsunuz, cebinizde adeta akrep var" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek ise geçmiş dönemlerde memur ve emeklilerin TBMM'de yapılan bütçe görüşmelerini dikkatle izlediğini, son zamanlarda ise TBMM'nin umut kapısı olmaktan çıkartıldığını söyledi.

Artım memur ve emeklilerin Hükümetin veya Başbakan'ın iki dudağı arasına baktığını ileri süren Özyürek, "Biz güzel evlerde oturup lüks arabalara bindiğimiz için bu insanların dramlarını hissetmiyoruz" diye konuştu.

Bunun üzerine AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, partilerin hangi semtlerden ne kadar oy aldığına bakılmasını istedi. "Fakir, fukaranın oyunu alan AK parti'dir. Bizim orijinimiz oradan geliyor" diyen Kabakçı, bu konuyu ajite etmek için "güzel evlerde oturup, lüks otolara binmeyi" söylemenin şık olmadığını bildirdi.

Bakanı Kemal Unakıtan da bütçe görüşmelerinde "Memura zam yapılması konusunda önerge vermenin" adet haline geldiğini, 5 yıldır aynı şeylerin yapıldığını anlatarak, muhalefet partilerinin "Memurların süründüğü" yolundaki sözlerini eleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious