Memur ve ziraat mühendisi sınavına rekor talep

  • Giriş : 22.06.2008 / 11:20:00

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin (TTKMB) merkez ve taşra teşkilatlarında çalıştırmak için açtığı memur ve ziraat mühendis sınavına rekor başvuru geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, sınav müracaat süresi olan 02-16 Haziran 2008 tarihleri arasında 451 memur alımı için 7 bin 723, 156 ziraat mühendisi için ise 2 bin 330 olmak üzere toplam 10 bin 53 aday müracaatta bulundu.

-''SINAV ADİL BİR ŞEKLİDE YAPILACAKTIR.''

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, memur ve ziraat mühendisi için açılan sınavın son derece adil olarak yapılacağını söyledi.

Nitelikli personel seçimine de özen göstereceklerini belirten Yıldırım, ''Bu kriterler doğrultusunda bünyemize katacağımız personel seçimine büyük özen göstereceğiz. Sınav son derece adil bir şekilde yapılacaktır. Adaylarımızın içi rahat olsun. 2006 ve 2007 yıllarında kurumumuza aldığımız 500 civarındaki ziraat mühendisimiz yoğun eğitim programlarından sonra bugün özellikle köylerimizde çiftçilerimize hizmet vermektedirler'' dedi.

Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre, mülakata çağrılacak adayların isimleri 30 Haziran 2008 tarihinden itibaren kurumun web sayfasında ilan edilecek.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü geçtiğimiz yıl da merkez teşkilat ile kooperatiflerde istihdam edilmek üzere toplam 500 ziraat mühendisi almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious