Memur zammından CHP memnun değil

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

CHP Aydın İl Başkanı Bülent Tezcan, AK Parti hükümetinin verdiği zamların kamu çalışanlarını memnun etmediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP İl Başkanı, düzenlediği basın toplantısıyla kamu çalışanlarına yapılan zamları eleştirdi. Parti il binasındaki toplantıya, yönetim kurulu üyeleri ve partililer de katıldı. İl Başkanı Tezcan, hükümetle görüşme sürecinde pazarlıkların memurların çıkarına olmayacağı görüşünü savunarak görüşmelerden çekilen KESK'in haklı çıktığını, Kamu Sen ve Memur Sen'in ise yine mücadelelerinde başarılı olamadığını iddia etti.

Bülent Teczan, 2007 yılı memur maaşları için bütün gruplarda yüzde 2.32'lik enflasyon kaybı da eklenen zamların kamu çalışanlarının yüzünü güldürmediğini söyledi. Tezcan, hükümetinin dört yıllık görev süresinde yaptığı toplam zamların, reel maaş zamlarında yaşanan yüzde 12'lik açığı kapatmaya yetmediği savundu. Kamu çalışanlarının alacağı maaşların hükümeti değil, IMF tarafından belirlendiğini öne süren Tezcan, "AK Parti, kamu çalışanlarını sevmiyor ve samimiyetsiz tutumlarına devam ediyor. Bugüne kadar onların yüzünü güldürmedi, bundan sonra da güldürmeyecek. Yaşananlar, mevcut hükümetin toplumun problemlerini çözmek yerine IMF'nin dümen suyunda sosyal meseleleri rafa kaldırdığının göstergesidir." diye konuştu.

Bülent Tezcan, esas olarak grevsiz ve toplu sözleşmesiz görüşmelerin memurların problemini çözemediğinin bir kez daha anlaşıldığını dile getirdi. Kamu çalışanlarına grevli toplu sözleşme hakkının geciktirilmeden vermesini isteyen Tezcan, hükümete bu konudaki kanuni düzenlemeyi bir an önce Meclis'e sunması çağrısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious