Memura zamlı maaş unutuldu

Memura zamlı maaş unutuldu .8938
  • Giriş : 14.09.2007 / 16:52:00

15 Ağustos’ta başlayan ve üzerinden bir ay geçen toplu görüşmelerde gözler yeniden Kamu İşveren Kurulu’na çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hükümet memur maaş zammını unuttu

 Memur sendikaları Uzlaştırma Kurulu kar ardından tekrar masaya oturmak için Kamu İşveren Kurulu’nun görüşme davetini bekliyor.

Yaklaşık 2 milyon memuru ilgilendiren toplu görüşmeler Kamu İşveren Kurulu’na takıldı. Memur sendikaları Uzlaştırma Kurulu teklifinin ardından Kamu İşveren Kurulu’nun davetini bekliyor. Uzlaştırma Kurulu’nun kararının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Kamu İşveren Kurulu henüz sendikaları teklifleri yeniden değerlendirmek üzere çağırmadı.

HÜKÜMET İKİ TEKLİF SUNMUŞTU

Taraflar 15 Ağustos’ta masaya oturmuş, farklı talepler nedeniyle taraflar anlaşamamıştı. Hükümet, memura iki teklif sunmuştu. İlk teklifte hükümet yüzde 2+2 zam, enflasyon farkı, 25+25 YTL denge tazminatı, ikinci teklifte ise yüzde 2+2 zam, enflasyon farkı, 20+20 YTL denge tazminatı, herkese 10 YTL taban aylığı önermişti. Memurlar ise yüzde 2+2 zam, 20+20 denge tazminatı, 30+30 taban aylığı ve 10 YTL sendika aidatı teklif etmişti. Sendikalar, anlaşma sağlanamaması üzerine de Uzlaştırma Kurulu’na başvurmuştu. Uzlaştırma Kurulu ise memur maaşlarının yüzde 2+2 zam, 10+10 taban aylığı, 30+30 denge tazminatı ve yüzde 1 refah payı yapılmasını önermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious