Memurdan amire protesto

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Türkiye Büro, Bankacılık, Sigortacılık Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası üyeleri, mülki idare amirlerinin maaşlarına yapılan artışı valilik önünde basın açıklaması ile protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ellerinde hükümeti protesto eden pankartlar açan memurlar adına açıklama yapan Memur Sen Mersin Şube Başkanı Nuri Kaya, hükümetin 5540 sayılı kanunla 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanununda yaptığı bir değişiklikle İçişleri Bakanlığı bünyesindeki mülki idare amirleri ile vali ve kaymakamların aylık ücretlerini 181 YTL ile bin 238 YTL arasında artırırken, genel idari hizmetleri sınıfında bulunan idareci ve memurlar yapılan bu artışın dışında tutularak sınıf ayrımcılığı yapıldığını belirtti.

Memurların haksızlığa uğradığını ve mülki idare amirlerin de bu haksızlık karşısında sessiz kaldığını kaydeden Kaya, ''Kamuda en düşük ücreti alan İçişleri Bakanlığı çalışanlarına yapılan bu ayrımcılığı kabul etmiyoruz ve bu adaletsizliğe seyirci kalan Adalet Bakanı Abdulkadir Aksu'yu kınıyoruz. Ayrıca yapılan bu haksızlık, bakanlık ve bağlı kuruluşlarda çalışma barışını bozmuştur." dedi.

Sendika üyeleri, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious