Memurlar 1 saatlik işe geç gelme eylemi yaptılar

Memurlar 1 saatlik işe geç gelme eylemi yaptılar.13380
  • Giriş : 15.01.2008 / 11:45:00
  • Güncelleme : 15.01.2008 / 11:42:04

Türkiye Kamu-Sen'ne bağlı çeşitli sendikalar, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'nı protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eylemler çerçevesinde saat 08.00'de Türk Sağlık-Sen çalışanları Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde toplanırken, Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün önüne gelerek Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı hakkında basın açıklaması yaptı.

Protestolar kapsamında, Türkiye Kamu-Sen Basın Sekreteri Ahmet Azizoğlu, Ankara Halim Şaşmaz İlköğretim Okulu'nda yaptığı açıklamayla yasa tasarısındaki noksanların giderilmesini istedi.

Bu sabah saat 08.30'da yasa tasarılarını protesto eylemleri devam etti. Bu doğrultuda, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Sosyal Güvenlik Kurumu'nda işe geç gelme eylemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ayrıca, Türk Ulaşım-Sen, Ankara Gar'da tren durdurma eylemine başvururken, Türk Tarım ve Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, eylemleriyle ilgili basın açıklamasında bulundu.

Türk Kültür ve Sanat-Sen çalışanları da işe 1 saat geç başladı ve yasa tasarısını protesto etti. Türk Haber-Sen, TRT'nin, Türk Yerel Hizmet-Sen de Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Genel Müdürlüğü önünde toplandı ve parlamentoda görüşülmekte olan yasa tasarılarına karşı tepkilerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious