Memurlar artık yaka kartı takacak

Memurlar artık yaka kartı takacak.9562
  • Giriş : 14.03.2008 / 18:33:00

Kamu kurumlarında çalışacak tüm personelin daimi giriş kartı takacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa Valiliği, Sabotajlara Karşı Koruma Yönetmeliği gereği, kamu kurumlarında çalışacak tüm personelin daimi giriş kartını, kurumlara gelen ziyaretçilerin ise geçici giriş kartı takacağını duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında; personel, evrak, bina, tesis, araç-gereç, muhabere ve elektronik bilgi sistemlerinin güvenliğinin sağlanması amacı ile bir dizi tedbir alındığı bildirildi.

Açıklamada; "88/13543 Sayılı Sabotajlara Karşı Koruma Yönetmeliğinin 25/b maddesine göre kurum ve kuruluşlarda görevli bütün personelin mesai saatleri süresince daimi giriş kartını devamlı olarak takılı bulundurması gerekiyor. Aynı yönetmeliğin 25/h maddesine göre de kurum ve kuruluşların girişlerinin kontrolünün sağlanması amacıyla ziyaret için gelenlere ziyaretçi kartı, görevle veya iş takibi için gelenlere ise geçici giriş kartı verilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, kurum ve kuruluşlarda önceden hazır bulunan giriş kartlarını mesai saatleri içerisinde takılı bulunduracak, hazır olamayan kurumlar ise 15 Mart 2008 tarihine kadar eksikliklerini tamamlayarak uygulamaya başlayacaklardır." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious