Memurların toplu sözleşme umudu

Memurların toplu sözleşme umudu.23698
  • Giriş : 23.06.2009 / 20:30:00

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'nun Ankara'da düzenlediği temsili eyleme Balıkesir şubesinin oluşturduğu eylem platformu da katılarak destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balıkesir'den Ankara'ya 45 kişilik grupla yola çıkan KESK Şubeler platformu üyeleri, toplu iş sözleşmesi ve grevli toplu sözleşme sendika hakkı elde etmek için sendika hakları konusunda Başbakanlık'a görüş ilettiler.

Balıkesir Eğitim Sen Şube Sekreteri Yıldıray Deniz, "Eğitim kolu olarak 3-4-5 Haziran'da Ankara'da bir yürüyüş düzenledik. O zaman bir saldırı oldu.

KESK olarak taleplerimizi iletmek için yine Ankara'da olacağız, Başbakanlığa yürüyeceğiz. Orada toplu iş sözleşmesi hakkımızı grevde toplu sözleşme sendika hakkımızı almak için KESK olarak tüm bünyesindeki SES, BES, ESM, BTS, Eğitim Sen olarak orada hep beraber taleplerimizi başbakanlığa ileteceğiz" dedi.

Ankara'daki eyleme katılan Balıkesir grubu temsili de olsa gerçekleştirdikleri eylem ile seslerini duyurduklarını, haklarını elde edinceye dek bu eylemlerin süreceğini söylediler. Balıkesir Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası şube başkanı Mehmet Karadağ, "Toplu görüşme süreci yıllardır yaşanıyor. Bazı sendikalar toplu görüşmeye giriyorlar, fakat, her zaman hükümetin dediği oluyor. Bizim talebimiz yüzde 30'lardan 40' lardan aşağı olmaması" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*