Memurun ek zammına bir zam daha geldi

Memurun ek zammına bir zam daha geldi.12757
  • Giriş : 06.08.2008 / 19:53:00
  • Güncelleme : 06.08.2008 / 19:00:43

Memura Müjde! Başbakan talimat verdi. Maliye Bakanlığı yeni çalışma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hükümet "eşit işe, eşit ücret"in ardından memura bir müjde daha verdi. Başbakan Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanlığı'na bir talimat verdi. Bakanlık da hemen harekete geçti. Kamu personeli arasındaki ücret dengesizliğini giderecek düzenlemede belirlenen rakamlar artacak. Takvim'in haberine göre, en düşük polis ek ödemesi 100 YTL'den az olmayacak. Öğretmenler 65, hemşireler ise 60 YTL ek zam alacak.

Ek zam artıyor

Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla Maliye Bakanlığı yeni çalışma başlattı. Memurlara 'eşit işe eşit ücret' düzenlemesi çerçevesinde verilecek ek zamların miktarları daha da artacak.

Kamu personeli arasındaki ücret dengesizliğini giderecek 'eşit işe eşit ücret' düzenlemesinde belirlenen rakamlar artıyor. Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalarda memurlar için belirlenen ek zamları az bulan Başbakan Erdoğan artırılması talimatı verince, Maliye Bakanlığı yeni bir çalışma başlattı. Çalışmaların sonunda ek ödemelerin artması gündeme gelecek.

KİM, NE KADAR ALACAK?

15 Ağustos'tan geçerli olmak üzere ödenmeye başlanacak ek zamlarda düşük maaş alanlara daha fazla artış yapılırken, personel arasındaki haksızlıklar giderilecek. Örneğin; Çalışma Bakanlığı'nda memur kadrosunda ek ödeme alan personel ile Bayındır Bakanlığı'nda ek ödeme almayan aynı statüdeki memur 3 yıl sonra eşit ücrete kavuşacak. Böylece kurumlar arası geçiş talepleri azalırken, verimlilik artacak. Kamu personel reformunun 3 aşamasından ilki olan bu çalışmanın ardından ek gösterge dengesizliği ve maaşların sadeleştirilmesi gündeme gelecek. Yeni düzenlemeye göre, en düşük polis ek ödemesi 100 YTL'den az olmayacak. Bunun dışında öğretmenlere 65 YTL, araştırma görevlilerine 120 YTL, mühendislere 90 YTL, teknisyenlere 58 YTL, hemşirelere de 60 YTL ek zam yapılması planlanıyor.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*