Memurun maaş tepkisi

Memurun maaş tepkisi.8938
  • Giriş : 18.07.2007 / 13:03:00

Memur zamma tepkili. Kaşıkla verilip kepçeyle geri alındığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, bu ay yapılan zamla kamu çalışanlarının gelirinin artıyormuş gibi görünmesine rağmen, vergi dilimlerindeki artış nedeniyle zamdan fazlasını geri verdiği belirtilerek, ''Memura kaşıkla zam verilip, kepçeyle geri alındı'' denildi.

Açıklamada, bu ay 1025 YTL maaş alan bir dağıtıcının zam almasına rağmen Aralık ayında maaşının 973 YTL'ye düşeceği, 1060 YTL maaş alan 17 yıllık sözleşmeli memurun Aralıkta 1025 YTL maaş alacağı, 25 yıllık bir mühendisin ise 1613 YTL maaş alırken bu miktarın Aralık ayında 1480 YTL'ye gerileyeceği kaydedildi.

Bakanların, ''memur maaşlarını artırdıklarını, her fırsatta memuru enflasyona ezdirmediklerini'' söyledikleri ifade edilen açıklamada, ''Memura kaşıkla zam verilip, kepçeyle geri alındı'' denildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''Bu açıklamaları yaparken gerçekleri bilmiyorlar mı yoksa halkın gözünün içine baka baka yalan mı söylüyorlar? İşverene endeksli politikalar yürüterek vergi dilimlerini onların lehlerine değiştiren bu iktidar, nedense söz konusu çalışanlar olunca aynı duyarlılığı göstermekten açınmaktadır.

Hükümet daha maaşı eline geçmeden vergi kesintileri yaparak kamu çalışanlarını adaletsiz vergi politikalarıyla ezerken, kurumlar vergisinde 10 puanlık indirim yaparak kimlere hizmet ettiğini ispat etmiştir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious