Mendil satan çocuklar, üç Fransiz bayan turistin çantasini çaldi

  • Giriş : 25.10.2005 / 00:00:00

ISTANBUL - Besiktas'ta, üç Fransiz bayan turist, mendil satma bahanesi ile yolda bekleyen çocuklarin kapakacina ugradi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre olay, saat 15.00 siralarinda Dolmabahçe trafik isiklari ile Gümüssuyu Parki arasinda meydana geldi. Dolmabahçe Sarayi'ni gezerek Taksim'e çikmak isteyen üç Fransiz kadinin önü, mendil satan ve yaslari 10-15 arasinda oldugu belirtilen üç çocuk tarafindan kesildi. Ellerinde bulunan mendilleri zorla satmaya çalisan çocuklar, mendil almak için para çikaran turistin cüzdanini kaparak olay yerinden kaçti. 4 gündür Istanbul'da bulunan ve yarin ülkelerine dönecekleri ögrenilen turistler, durumu hemen polise haber verdi.

Türkiye'yi, özellikle de Istanbul'u çok sevdiklerini, dört gün boyunca kendilerinin çok iyi bir sekilde agirlandigini belirten turistler, bugünkü yasadiklari olayi 'talihsizlik' olarak niteledi. Ortak paralarinin bulundugu cüzdani çaldirdiklarini anlatan kadinlar, ülkelerinde özellikle Paris'te bu tip kapkaç olaylarinin sikça yasandigini ifade etti. Turist kadinlar, olay yerine gelen polis ekiplerine de olayi anlatmalarinin ardindan karakola götürüldü.

Bu arada, park içerisinde yapilan aramada turistlerin cüzdani bulunurken, kapkaççilarin paralari alarak cüzdani parka attiklari anlasildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious