Menemen'deki yangın kısmen kontrol altında

Menemen'deki yangın kısmen kontrol altında.7865
  • Giriş : 17.06.2008 / 23:05:00
  • Güncelleme : 17.06.2008 / 23:53:37

Bahçesindeki kuru otları temizlemeye çalıştı, ormanları yaktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Menemen ilçesi Yahşelli beldesinde sabah saatlerinde çıkan ve halen devam eden yangınla ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.

Bölgede çiftçilik yaptığı öğrenilen C. A. (45) isimli bir kişi jandarma ekiplerince gözaltına alındı. C.A.'nın Tüpraş emeklisi olduğu, tarlasındaki otları yakmak isterken alevleri kontrol edememesi nedeni ile yangına sebep olduğu belirtildi.

ÇALIŞMALAR HALEN SÜRÜYOR

Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı, şiddetli rüzgarın da etkisiyle çok geniş bir alana yayılan yangını kontrol altına alma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Söndürme çalışmalarını yangın mahalline giderek takip ettiğini bildiren Kaymakam Subaşı, havanın kararması nedeniyle helikopter ve uçakla müdahalenin yapılamadığını belirterek, ''Buna rağmen güçlü bir ekiple, yangına müdahale ediyoruz. Şiddetli rüzgar ve yanmayla birlikte fırlayan kozalaklar, yangını ileri noktalara taşıyor. Çalışmalar sürüyor'' dedi.

Yangının etkili olduğu alan konusunda net bir veriye sahip olmadıklarını ifade eden Kaymakam Subaşı, çıkış nedenin hakkında şu bilgileri verdi:

''Yahşeli Köyü'nden bir vatandaşın bahçedeki kuru otları temizlemek amacıyla yaktığı ateşin, rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçraması sonucu yangının çıktığı iddia ediliyor. Yangına sebep olduğu iddia edilen C.A. adlı vatandaş jandarma tarafından gözaltına alındı. Kendisinin de elleri yanmış, tedavisi yaptırıldı ifadesine başvuruluyor.''

Kaymakam Subaşı, dumandan etkilenen 2 orman işçisinin de tedavilerinin yapıldığını, sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious