Mercedes'i sarsan ölüm

Mercedes'i sarsan ölüm.9678
  • Giriş : 20.06.2008 / 09:14:00

Mercedes Benz Şirketi'nde finans uzmanı olarak çalışan 42 yaşındaki Engin Sankur, ağabeyi tarafından evinde, elleri ve ayakları kelepçeli halde asılı bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Engin Sankur'un ağabeyi Arif Sankur, kendisinden 3 gündür hiç haber alamadığı ağabeyi Engin Sankur'un saat 16.00 sıralarında, Beşiktaş Vişnecizade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, Enis Kaygen Sokak, numara 20/11 nolu daireli dubleks evine gitti.

Uzun süre kapıyı çalmasına karşın bir yanıt alamadı. Daha sonra eve bir çilingir çağırıp içeriden kilitli olan ve anahtarı üstünde bulunan kapıyı açtıran Arif Sankur, ağabeyini dairenin merdivenlerine elektrik kablosuyla asılmış durumda görünce bir anda şok oldu ve ardından sinir krizi geçirdi.

Kardeş Sankur, apartmanın kapıcısının yardımıyla kendisine gelebildi ve kapıcıyla birlikte 155 Polis İmdat'ı arayarak, olayı emniyet güçlerine haber verdi.

Olay yerine gelen polisler, Sankur'un cansız bedenini asılı olduğu merdivenden aşağıya indirdi. Sankur'un cesedi savcının yaptığı incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken olay Yeri İnceleme ekipleri, çevrede ve binanın içerisinde delil topladı.

Bu arada Engin Sankur'un, yaklaşık 1 yıl önce ayrıldığı eşine iletilmek üzere yazılmış bir intihar notu da bulunduğu belirlendi.

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Sankur, çeşitli şirketlerde finans uzmanlığı ve yöneticilik yaptı.

Sankur, 3 gün önce Mercedes Benz Türk A.Ş.'deki işinden izin aldı. Geçen yıl eşinden ayrıldığı ve borç nedeniyle maddi sıkıntılar çektiği belirtilen Engin Sankur, izne çıktığı günden sonra telefonlarına hiç cevap vermedi.

Evde yapılan incelemeler sırasında, Sankur'un bilgisayar çıktısı olarak bir intihar notu yazdığı belirlendi. Sankur'un, maddi durumunun bozuk olduğu ve bankaların kendisine kredi vermediğini anlatan bu mektubun sonunu, ‘Kimseyle bir ilgisi yok. Kendim karar verdim. Eşime söyleyin’ diyerek imzaladığı belirtildi.

İki kez evlenip boşandığı öne sürülen Engin Sankur'un evinde, ‘Çok borcum vardı. Maddi sıkıntılar nedeniyle intihar ediyorum’ yazılı bir not bulunduğu da öne sürülerek bilgisayarını ve cep telefonunu da polis incelemeye aldı.

Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious