Mercedes'ten tek ekranda iki farklı görüntü

Mercedes'ten tek ekranda iki farklı görüntü.14612
  • Giriş : 15.12.2008 / 16:04:00

Mercedes, arabada seyir halindeyken DVD izleme sorununa yaratıcı bir çözüm buldu. Geliştirdiği Splitview Kumanda Ekranı ile tek ekranda iki farklı görüntü izlenebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Birçok ülkede arabada seyir halindeyken DVD izlemek yasadışı olduğundan dolayı, monitörlerin çoğu sürücünün omuzlarının arkasına yerleştiriliyor. Bu nedenle yolun kenarına çekmek yada aracınızı bir yere park etmek zorunda kalıyorsunuz. Mercedes bu konuya Splitview Kumanda Ekranı ile yaratıcı bir çözüm buldu. Kısaca, tek ekran iki farklı imajı sağlayabilecek. Bunlardan birinin açısı sürücüye ötekinin açısı ise yolcuya doğru olacak. Bu şekilde, örneğin sürücü ekrana göz attığında GPS yönlendirmesini görürken, yanındaki yolcu ise aynı ekrana bakarak filmini izleyebilecek. Bu olay özel bir filtre ile mümkün olacak. Bu filtre ekranı maskeliyor ve oturulan konuma göre farklı izleyiciye farklı görüntüyü gönderiyor.

Bu sisteme ne kadar bir fiyatla sahip olunabileceği hakkında kesin bir bilgi bulunmazken, çok kısa bir süre içinde S-Class modellerinde bu sisteme yer verilmesi bekleniyor.

Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*