Mercury, 50 yıl sonra Türkiye'de

Mercury, 50 yıl sonra Türkiye'de.10853
  • Giriş : 06.03.2008 / 12:57:00

Amerikan otomobili ''Mercury''nin, yaklaşık 50 yıl aradan sonra yeniden Türkiye'de satışına başlanacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Amerikan otomobili ''Mercury''nin yaklaşık 50 yıl aradan sonra yeniden Türkiye'de satışına başlanacağı bildirildi.

''Mercury''nin Türkiye ithalatçısı Carer Motorlu Araçlar Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Özer Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Amerika'nın güvenilir ve iddialı otomobil markalarından biri olan ve daha önce 1950-1960 yılları arasında Türkiye'de bazı modelleri satılan ''Mercury''nin, nisan ayından itibaren yeniden Türkiye pazarında olacağını belirtti.

Firma olarak ''Mercury''nin ithalatına yönelik gerekli izinleri aldıklarını dile getiren Ercan, satış sonrası hizmeti sağlamak için de altyapı çalışmalarını tamamladıklarını vurguladı.

Ercan, İstanbul, Bursa, İzmir, Denizli, Ankara, Samsun, Elazığ, Antalya ve Şanlıurfa illerinde yetkili servis noktalarının hazır olduğuna dikkati çekerek, ''Bunun yanı sıra, yedek parça aksamlarının ithalatıyla ilgili gerekli izinleri de aldık. 'Mercury', sorunsuz bir şekilde Türk otomobil tüketicisiyle buluşacak'' dedi.

İlk planda ''Mercury''nin SUV modeli, ''Mountaineer'' ve ''Mariner'' ile sedan modelleri ''Sable'' ve ''Milan''ın satışına başlanacağını dile getiren Ercan, bu araçların Türkiye'ye özel olarak ''Premier'' sınıfında hazırlanarak ithalatlarının yapıldığını bildirdi.

Ercan, Türk otomobil tüketicilerinin 50 yıl önce olduğu gibi yeniden ''Mercury''i seveceğine inandığını vurgulayarak, ''Araçların 75-105 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışını planlıyoruz. Güvenli, sessiz ve sorunsuz bir otomobil sahibi olmak isteyen tüketicilere, 'Mercury'nin bu imkanı sağlayacağına inanıyoruz. Yıl sonuna kadar 200 araç satmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious