Merdan Yanardağ'ın ifadesi alınıyor

Merdan Yanardağ'ın ifadesi alınıyor.13813
  • Giriş : 27.10.2008 / 21:39:00

Yanardağ, Ergenekon tutuklusu Tuncay Özkan'ın sağ kolu olarak tanınıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında gazeteci Merdan Yanardağ ile birlikte gözaltına alınan sekreter Anet Şahapyan, şöför Şener Öztürk ve bilgi işlem görevlisi Fuat Karip'in İstanbul Organize Şuçlarla Mücadele Şubesinde ifadeleri alınmaya başlandı.

Sekreter Anet Şahapyanın, Şöför Şener Öztürk ve Bilgi işlem görevlisi Fuat Karip'in sorgulamalarına 17:30 başlandı ve halen devam ediyor. Organize Şuçlar Şubesinde yapılan sorgulamalar, polis çapraz sorgu tekniği kullanıyor.

Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla Gazeteci Yanardağ Ankara'da, Şöför Öztürk, Bilgi işlem görevlisi Karip, Sekreter Şahapyan İstanbul'da dün sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı.

Yanardağ, Ergenekon tutuklusu Tuncay Özkan'ın sağ kolu olarak tanınıyor. Kanaltürk'te program yapan Yanardağ, Özgür Gündem Gazetesi'nde de yazı işleri müdürlüğü yapmıştı. Gözaltına alınan Şöför Öztürk'ün 6 yıldır Özkan'ın özel şöförlüğünü yaptığı ve Sekreter Şahapyan'ın ise 14 yıldır Özkan'ın özel sekreterliğini yaptığı öğrenildi.

Öztürk ve Şahapyan'ın Gazeteci Tuncay Özkan'ın ilişkilerini deşifre etmek adına gözaltına alındığı tahmin ediliyor.

Sorguların gece yarısına kadar süreceği belirtilirken zanlıların sabah 08:00'den itibaren adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*