Merkel, Butto'ya suikasti kınadı

  • Giriş : 27.12.2007 / 20:17:00

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Pakistan'da muhalefet lideri ve eski başbakanlardan Benazir Butto'ya suikast düzenlenmesini sert dille kınadılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman hükümetinin sözcü yardımcısı Thomas Steg, bugün başkent Berlin'de yaptığı açıklamada, Merkel'in, Butto'nun öldürülmesini sert şekilde kınadığını ve bunu ''korkak bir terör saldırısı'' olarak nitelendirdiğini söyledi.

Steg'e göre Merkel, "intihar saldırısının, terörizme karşı mücadelenin sürdürülmesi ve terörizmden olumsuz etkilenenlerin desteklenmesi gerekliliğini bir kez daha gösterdiğini" belirtti.

Dışişleri Bakanı Steinmeier de Pakistan'da meclis seçimlerinden kısa süre önce düzenlenen saldırının, Pakistan'da demokrasi uğruna mücadele veren insanlara ağır darbe olduğunu belirterek, şiddetin siyasi tartışmalarda hiçbir zaman bir araç olamayacağını ve olmaması gerektiğini ifade etti.

Steinmeier, ''Pakistan'daki tüm siyasi yetkililer, ülkenin istikrarı, hukuk devleti düzeni ve demokrasi için katkı sağlamalı, özgür ve adil seçimler için gerekli şartları yaratmalıdır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious