Merkel'in zırhlı aracının planları çalındı

  • Giriş : 10.10.2006 / 00:00:00

Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan VW ve Audi otomobil satış merkezinden çalınan 2 adet dizüstü bilgisayarda, Başbakan Angela Merkel'in bindiği zırhlı aracın gizli planlarının bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

“Die Welt” gazetesi, Teltow semtindeki satış merkezinden çalınan bilgisayarların sabit diskinde, Başbakan Merkel, eski Başbakan Gerhard Schröder ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Kurt Beck'in kullandığı araçların zırhlı donanımları hakkında bilgilerin yer aldığını yazdı.

Savcılığın ve polisin hırsızlık olayını doğruladıkları, ancak bu konuda ayrıntılı açıklama yapmadıkları belirtilen haberde, bir emniyet görevlisininse gazeteye açıklamasında, hırsızların sadece bilgisayarları çalmak istediklerinin tahmin edildiğini, ancak bilgisayarlardaki bilgileri değerlendirebilecek kişilerin zırhlı araçların zayıf yanlarını da ortaya çıkartabileceklerini söyledi.

Bu konuda çok ayrıntılı araştırma yaptıklarını ve hırsızların en kısa zamanda yakalanacağına inandığını ifade eden emniyet görevlisi, “Hırsızlığı yapanların terörist değil, basit suçlu olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious