Merkez sağda birleşme yeniden ısıtılıyor

Merkez sağda birleşme yeniden ısıtılıyor  .7921
  • Giriş : 10.01.2008 / 10:58:00

Demokrat Parti'nin 4. Olağanüstü Kongresi'ni tamamlamasının ardından gözler yeniden merkez sağda birleşme ve Anavatan Partisi'ne çevrildi. Anavatan Partisi, yarın yapacağı Başkanlık Divanı'nda ve 19 Ocak'ta yapacağı il başkanları toplantısında DP kongresi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti'nin 4. Olağanüstü Kongresi'ni tamamlamasının ardından gözler yeniden merkez sağda birleşme ve Anavatan Partisi'ne çevrildi. Anavatan Partisi, yarın yapacağı Başkanlık Divanı'nda ve 19 Ocak'ta yapacağı il başkanları toplantısında DP kongresi ve kongreden çıkan sonuçlarla, birleşme arayışlarının yeniden gündeme getirilmesini tartışacak.
DP'nin geçen hafta sonu yaptığı 4. olağanüstü kongresinde, eski DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'in desteklediği Süleyman Soylu'nun kazanması ve partide Mehmet Ağar döneminin sona ermesiyle, 22 Temmuz seçimleri öncesinde başarısızlıkla sonuçlanan merkez sağda birleşme arayışları da yeniden gündeme geldi. DP'nin yeni genel başkanı Süleyman Soylu'nun, merkez sağda birleşmeyi 6 ayın ötesine uzatmamak gerektiği, siyasetin belirsizliği ve boşluğu kaldırmayacağını belirterek '6 aylık süreçte bu yapılmalıdır. 6 aylık süre iyi niyet olursa uzun bir zamandır. Biz bu konuda iyi niyetliyiz, doğru adımlar atmayız' şeklindeki sözleri, Anavatan Partisi'ni de harekete geçirdi.
Soylu'dan gelen bu mesajlar Anavatan Partisi cephesinde olumlu karşılanırken, parti yönetimi de yarın yapacağı Başkanlık Divanı toplantısında hem DP kongresi hem de kongre sonrasında yeniden ısınacağının ilk işaretleri verilen merkez sağda birleşme konusunu masaya yatıracak. Toplantıda 22 Temmuz seçimleri öncesinde yaşanan birleşme arayışları ve görüşmelerindeki hatalar yeniden gözden geçirilecek. Anavatan Partisi, merkez sağda birleşme arayışlarını, 19 Ocak'ta parti genel merkezinde yapacağı il başkanları toplantısında da değerlendirecek. İl Başkanları toplantısında, Genel Başkan Erkan Mumcu, DP kongresinde yaşanabilecek olası gelişmeler ve merkez sağda birleşme konusunda teşkilatların görüşlerini alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious