Merkeze çekilen valilerden açıklama

Merkeze çekilen valilerden açıklama.24357
  • Giriş : 23.12.2008 / 01:20:00
  • Güncelleme : 23.12.2008 / 00:28:54

Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan valiler konuştu. Bazı valiler bu kararların siyasi olarak alındığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MERKEZE ALINAN ESKİŞEHİR VALİSİ ÇALIŞICI: KENTTEN ALNIM AÇIK, BAŞIM DİK AYRILIYORUM

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı,kentten alnı açık, başı dik ayrıldığını belirtti.

Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Çalışıcı, kendisine veda ziyaretinde bulunan gazetecilere, yaklaşık 6 yıldır Eskişehir'de görev yaptığını söyledi.

Eskişehir'de toplumun tüm kesimleriyle iyi ilişkiler kurmaya çalıştığını ifade eden Çalışıcı, şöyle konuştu:

''Görev sürem boyunca devleti en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Elbette hatalarım olmuştur. Ancak bilerek ve isteyerek kimseye zarar vermedim, kalbini kırmadım. Eskişehir'den alnım açık, başım dik ayrılıyorum. Elbette böyle bir kentten ayrıldığım için üzülüyorum. Çok güzel projelere imza attık. 6 yıl boyunca beraber üzüldük, beraber sevindik. Bu süre boyunca Ankara'ya hakkımda tek bir şikayet bile gitmemesi beni çok sevindirdi. Devlette devamlılık esastır. Başladığımız projeleri Eskişehir'e atanan Vali Mehmet Kılıçlar devam ettirecektir.''

Vali Çalışıcı, emekli olup Eskişehir'de yaşamak istediğini sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaburun, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Zafer Cengiz, İl Emniyet Müdürü Tufan Savaş Yücel ve bazı daire müdürleri de Vali Çalışıcı'ya veda ziyaretinde bulundu.

-VALİ ORHAN KIRLI-

Merkeze alınan Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, AA muhabirine, emekliliğine 3 yıl kaldığını, bu süreyi Ankara'da geçirmeyi planladığını söyledi.

Kentin sorunlarına, ihtiyaçlarına elinden geldiğince çözüm bulmak için çaba gösterdiğini belirten Kırlı, ''Sorunlara tecrübelerimin ışığında yaklaştım'' dedi.

Şanlı Türk tarihinin en önemli kentleri arasında bulunan Çanakkale'den mutlu ve gururlu ayrılacağını ifade eden Kırlı, ''Şehitler ve gaziler diyarı, stratejik konumu bulunan kentte 3 yıl görev yapmaktan mutlu ve gururluyum'' diye konuştu.

Kırlı, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden Çanakkale Valiliğine atanan Abdülkadir Atalık ile görüşmesinin ardından kentten ayrılacağını kaydetti.

-VALİ ŞEMSETTİN UZUN-

Çankırı Valiliğine atanan Isparta Valisi Şemsettin Uzun, AA muhabirine, bir hafta sonra kentteki 3'üncü yılını dolduracağını, görev süresi boyunca daima doğru bildiğini yaptığını ve emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Bu sürede kendisine destek olan Ispartalılara teşekkür eden Uzun, ''Valiler siyasi yolla gelir ve siyasi yolla gider. Ben bir memurum. Hükümet ne isterse onu yaparız. Böyle karar görmüşler. Burada içecek suyumuz bu kadarmış'' dedi.

Isparta'nın çok güzel bir kent olduğunu belirten Uzun, şunları kaydetti:

''İnsanları da çok güzel. Görev yaptığım sürede hiçbir sıkıntı yaşamadım. Asayiş açısından da sakin bir il. Ispartalılar bunun kıymetini bilmeli. Keşke daha fazla zamanım olsaydı da daha çok çalışmalar yapabilseydik. Görev sürem boyunca önemli çalışmalar yaptık. Altyapıda oldukça iyiydik. Eğirdir Gölü ile ilgili aldığımız kararlar da önemli çalışmalardan birisi. Ben de milliyetçilik duygusu var. Nereye gitsem oraya hemen bağlanıyorum. Kendimi de şu anda Ispartalı gibi hissediyorum. Karadenizliyim ama Isparta'nın artık benim için bir ayrı bir yeri olacak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*