Mermer kırma rekortmeni

Mermer kırma rekortmeni.19658
  • Giriş : 16.05.2008 / 09:01:00

Milli Antrenör İsmet Sağlam, dünya rekoru denemesinde başarılı oldu ve 200 adet mermer kırma rekorunu 15 saniyenin altına indirerek Guinesse'e aday oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaptığı rekor denemeleriyle adında sıkça söz ettiren İsmet Sağlam, Sarıyer Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirdiği daha önce 15 saniye olan 200 adet mermeri kırma rekorunu 12.6 saniyeye indirerek yeni bir dünya rekorunun altına imzasını attı. Sarıyer Atatürk Anıtı’nın önünde yapılan rekor denemesi, Sarıyer Noter görevlileri tarafından onaylanarak resmi tutanaklara geçirildi.

40 senelik spor hayatına sayısız başarıyı sığdıran Sarıyer’in yetiştirdiği ünlü sporculardan Milli Tekvando Antrenörü İsmet Sağlam, rekor denemesinin ardından yaptığı konuşmada, “Sarıyer’in adını dünyaya haykırmaktan dolayı çok mutluyum. Başarımızı noter huzurunda tüm kamuoyuna duyurduk. Şimdi Guinesse Rekorları ekibiyle resmi yazışma yaparak, adımızı Guinesse Rekorlar Kitabı’na yazdıracağız. Sarıyer’e büyük hizmetler veren Sarıyer Belediye Başkanımız, bana da tam destek vererek bu rekoru kırmamda pay sahibi olmuştur. Başkan Tülün’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Rekor denemesinde İsmet Sağlam’ın yanında bulunarak destek veren Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, “ Bir Sarıyerli olarak İsmet Sağlam’la gurur duyuyorum. Değerli hocamız 15 saniyelik dünya rekorunu 12.6’ya indirmekle kalmamış, Sarıyer’in adını dünyaya duyurdu. Ne mutlu bize ki Sarıyer’de böyle başarılı arkadaşlarımız var. İsmet Sağlam Hocamız hem kendi adını, hem de Sarıyer’in adını ölümsüzleştirerek, Sarıyer’e büyük bir hizmet etti ” dedi.

Daha sonra Milli Tekvando Antrenörü’ne bu özel günün anısına bir kupa takdim eden Başkan Tülün, İsmet Sağlam’ı ve ekibini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious