Mermer müzesi ihracata hizmet edecek

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

İhracat seferberliğine müzeler de dahil oluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Kültürpark'taki eski Pakistan pavyonunu mermer müzesi haline getireceği ve müzenin ihracatta önemli bir fonksiyon icra edeceği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yapılacak Mermer Müzesi'nde Türkiye'nin her tarafında çıkan mermerlerden numuneler yer alacağını kaydederek, "İzmir Mermer Müzesi'ne gelen bir alıcı, Türkiye'nin bütün mermer ve doğaltaş örneklerini görebilecek. Beğendiği taşın nerede ve kim tarafından üretildiğini öğrenecek ve anında temasa geçmesi temin edilecek. Bu projeyi Ege Maden İhracatçıları Birliği'yle birlikte yapacağız" dedi.

Kısa bir süre önce seçilen Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Türkmenoğlu'nu makamında kabul eden Kocaoğlu, EİB ile ortak projeler geliştirmekten büyük mutluluk duyacaklarını söyledi. Başkan Kocaoğlu, Pakistan pavyonunu mermer müzesine dönüştürme işini, EİB Ege Maden İhracatçıları Birliği'yle birlikte yapma arzusunda olduklarını söyledi.

EİB Başkanlar Kurulu Başkanı Türkmenoğlu ise EXPO organizasyonuna resmen aday olan İzmir'in, 2015 yılında seçilmesi halinde Türkiye'ye katkısının çok büyük olacağını söyledi. EXPO 2015 organizasyonuna büyük önem verdiklerini vurgulayan Türkmenoğlu, EİB olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Ziyarete EİB Başkanlar Kurulu Başkan Vekili Mahmut Özgener, Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Katırcıoğlu, üyeler Servet Eröcal, Jak Galiko, Rafael Çikurel ve Arslan Erdinç ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Eliya Alharal da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious