Mersin, 2013 Akdeniz Oyunları'na talip

Mersin, 2013 Akdeniz Oyunları'na talip.11733
  • Giriş : 04.07.2009 / 12:13:00

Akdeniz Oyunları'na 2013 yılında ev sahipliği yapmak için mücadele eden ve finalde bu mücadelesinde yenik düşen Mersin, bu isteğini yerine getirmek için 16. Akdeniz Oyunları'nda da ikili görüşmelerine devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2007 yılında, 2013 Akdeniz Oyunları'nı Mersin'e getirebilmek için çok yoğun bir çalışma stratejisi yürüttüklerini, ancak İtalya'nın Pescara kentinde yapılan ''2013 Akdeniz Oyunları'' oylamasında finale kadar kalsalar da çekişmeli geçen oylamada gülen taraf olamadıklarını, ev sahipliğini Yunanistan'a kaptırdıklarını hatırlattı.

Bu kararın ardından çok üzüldüklerini, ancak umutlarını da kaybetmediklerini ifade eden Taşkın, ''Kaybettiğimiz günden itibaren, (biz daha bu işe yeni başladık. Peşini bırakmayıp, kararlı bir şekilde çalışmalara devam edeceğiz) diye kendimize söz verdik. Bu kapsamda da Valimiz Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Macit Özcan'ın önderliğindeki ısrarlı tutumuzu sürdürüyoruz'' dedi.

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü yetkililerinin bu yıl 16'ncısı İtalya'nın Pescara kentinde yapılan oyunları izlemeye ve ilgililerle bir araya gelmek üzere bu kente gittiğini ifade eden Taşkın, şöyle devam etti:

''16. Akdeniz Oyunları sürecinde, herkes Türkiye'nin bu işte ne kadar ısrarcı davranacağını gördü. Müsabakalar sırasında Gençlik Spor Genel Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelen Akdeniz Oyunları Başkanı Amar Addadi, talebimizin farkında olduğunu ilişkin ve 2017 Akdeniz Oyunları'na hazırlanmamız yönünde mesajlar vermiş. Addadi, ayrıca Türkiye'nin Akdeniz ülkeleri arasında önemli bir yere sahip olduğuna ve hemen her spor branşında da etkin olarak yer alabileceğini vurgulamış.''

Taşkın, Mersin'in Akdeniz Oyunlarına ev sahipliğini elde etmesi halinde, gelecek konuklara iyi bir misafirperverlik örneği gösterebileceklerini ifade ederek, ''Addadi'nin de söylemlerinden hareketle 2017 Akdeniz Oyunları'nı Mersin'e getirebilmek için zaman kaybetmeden çalışmalara başlayacağız. Bu kez yapılacak oylamalardan gülen taraf olarak ülkemize döneceğiz. Bu nedenle şimdiden kentimizdeki tüm sivil toplum örgütleri ve kamu kurumlarıyla birlikte hareket etmeye başlayacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*