Mersin AK Parti'ye talip var

Mersin AK Parti'ye talip var.16201
  • Giriş : 22.06.2009 / 21:38:00

Mersin AK Parti İl Başkan Adayı Fatih Kısa, Mersin’in kendi boyunu aşmaya başlayan ve hızla büyüyen devasa sorunlarının çözüm beklediğinin bilincinde olarak göreve talip olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mersin'de AK Parti'nin hafta sonu yapacağı kongresi öncesi Fatih Kısa, İl Başkanlığı'na aday oldu. Adaylığını bugün parti binasında yaptığı açıklamayla duyuran Kısa'ya, bazı ilçe başkanları ve partililer de destek verdi.

Partililerin alkışlarıyla salona gelen Kısa, hızla gelişen teknoloji ve bilgi sistemlerinin hayatımıza yenilikler getirdiğini; sosyal, ekonomik ve siyasal dinamiklerin yeniden şekillendiğini söyledi. Kısa, “Yaşanan bu hızlı değişime ayak uydurmak ve ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara yeterince cevap verebilmek için bütün bireyler ve kurumlar mevcut durumlarını gözden geçirmek ve kendisini güncellemek zorundadır. Evrensel ilkelerin ülkemizde geçerlilik kazanması, demokratikleşme sürecinde yaşanan sorunların uzlaşma zemininde kısa sürede çözülebilmesi iletişim kanallarının açık kalması ile mümkün olabilir” dedi.

AK Parti'nin, kuruluşundan bu yana Türk siyasi hayatının ve demokrasi tarihinin vazgeçilmez bir aktörü olduğunu ifade eden Fatih Kısa, "Çünkü AK Parti, halka ait köklü değerlerin içinde barındıran ve temsil eden bir partidir. Bu anlayışın ürünü olan partimiz, ülkemizde huzur ve istikrarı hakim kılmıştır. 7 yıllık iktidarın ülkemizde evrensel değerler ışığında getirdiği birçok reform ve yenilik ortadadır. Bu sebeple halkımızın AK Parti'ye olan teveccühü artarak devam etmektedir.

TAKIM ÇALIŞMASI İLE ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOKTUR

Ülke genelinde 7 yıldır yaşanan birçok önemli yeniliğin ve gelişmenin, Mersin'e yeterince yansımadığını kaydeden Kısa, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun değişik sebepleri var. Dışsal birçok sebeple birlikte, bizlerin de eksiklikleri olmuştur. Bugün bunları yeniden düşünüp, geçmişten ders alarak ileriye bakma günüdür. Aldığımız dersleri ve yaşadığımız bunca tecrübeyi kentimiz için kullanma zamanıdır. Mersinimizin kendi boyunu aşmaya başlayan ve hızla büyüyen devasa sorunların çözüm beklediğinin bilincindeyim. Mersin'in kendine has farklı yapısını ve zenginliklerini bilerek her kesimi kucaklamak ana hedefimiz olmalıdır. Uzun yıllar değişik sivil toplum kuruluşlarında ve son olarak Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda aktif olarak görev yapmaktayım. AK Parti'nin de kuruluşundan beri içindeyim ve değişik kademelerde görev yaptım. Yıllardır Mersin ve ülke siyasetini yakından takip eden ve içinde yaşayan bir Mersin sevdalısı olarak daha mutlu, daha modern, daha huzurlu ve yaşanabilir bir Mersin için AK Parti Mersin İl Başkanlığı'na aday olmaya karar verdim. İyi bir takım çalışması ile Mersin'in çözülemeyecek sorunu yoktur. Yeter ki bizler iyi bir iletişim ve işbirliği ile çözüme odaklanalım. 28 Haziran Pazar Günü gerçekleşecek olan kongrenin partimize yakışır bir şekilde geçeceğine olan inancım ile aday olacak diğer arkadaşlarıma başarılar diliyor, kongre sonucunun hayırlı olmasını temenni ediyorum."

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*