Mersin Belediyesi'ne silahlı saldırı

Mersin Belediyesi'ne silahlı saldırı.8144
  • Giriş : 16.07.2008 / 15:23:00

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin kent merkezinde bulunan binasına silahlı saldırı düzenlendi. Rasgeel ateş açan saldırganlar şehirde dehşet saçtı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Binaya rasgele ateş eden saldırganlar, güvenlik görevlilerinin karşı ateşi ile olay yerinden kaçarak izlerini kaybettirirken, çevrede büyük korku ve panik yaşandı.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 11.45 sıralarında Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Mersin Baüyükşehir Belediye binasında meydana geldi. Sabah saatlerinde Büyükşehir Belediye binasına girmek isterken, güvenlik elamanlarınca yaşanan bir tartışma sonrası tartaklandığı öne sürülen Hasan Çiçek, nüfus cüzdanı ile telefonunu da girişte bırakarak, tehtidler savurup olay yerinden uzaklaştı. Çiçek, iddiaya göre bir süre sonra yanında bir arkadaşı ile birlikte silahlı olarak geri döndü.

Saldırgan, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın da binanın ikinci katındaki makamında bulunduğu sırada, belediye binasına doğru rast gele ateş açtı. Bunun üzerine güvenlik elemanları da havaya doğru ateş edince, saldırganlar kaçmaya başladı. Güvenlik görevlileri kaçan saldırganları araç trafiğine kapalı haldeki Atatürk Caddesi üzerinde bir süre kovaladı. Bu sırada olay yerine ulaşan resmi bir polis aracı da, caddede saldırganı yakalamak için peşinden gitti. Araçtan inen resmi kıyafetli polisler ile ellerinde tabancaları bulunan güvenlik elemanları, kaçan saldırganları çevrede uzun süre aramasına rağman bulamadı. Silah sesleri üzerine çevredeki ekipler, olay yerine akın ederken çok sayıda boş kovan incelemek üzere toplandı. Silahlı saldırı Büyükşehir Belediyesi'nde çalışanlar ve çevrede büyük korku ve panik yaşanmasına yol açtı.

Olay yerinde araştırma yapan polis ekipleri, 1986 doğumlu olan Hasan Çiçek'in nüfus cüzdanı ile telefonunu incelemek üzere aldı. Polis, olay yerinden kaçan ve yanında da bir kişi daha olduğu öne sürülen saldırgan Hasan Çiçek'in yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*