Mersin katliamında babasını kaybeden çocuk konuştu

Mersin katliamında babasını kaybeden çocuk konuştu.14894
  • Giriş : 09.04.2008 / 07:48:00
  • Güncelleme : 10.04.2008 / 08:08:55

Öldürülen adamın oğlundan ibretlik sözler: "Onları öldürsem ne işe yarayacak? Artık babam geri gelmez"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'in Tarsus ilçesinde 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan kan davasının küçük tanığı Vedat İkilik, “Onları öldürsem ne işe yarayacak? Artık babam geri gelmez. Allah'larından bulsunlar” dedi.

14 yaşındaki Vedat İkilik, olay günü çalıştığı atölyede ustasının kendisini benzin almaya gönderdiğini, bu sırada, babası ve amcalarını çay bahçesinde sohbet ederken gördüğünü ifade etti.

Benzini atölyeye getirdikten sonra babasını görmek için ustasından izin aldığını anlatan küçük Vedat, şunları söyledi:
“O anda silah sesleri geldi. Dışarı çıktığımda babamı kovaladıklarını gördüm. Babamı kovalayanlara 'Amca ne olur babamı vurmayın' diye seslendim. Bunun üzerine bana da ateş ettiler. Babam gözümün önünde yere düşüp öldü. Ben acıyla babamın üzerine sarıldım. Az sonra polisler beni alıp, çocuk bürosuna getirdiler. Şahısları bana gösterdiler. Babama silah sıkanlar çocuk değil, büyük insanlardı. Allah'larından bulsunlar, devlet suçluları yakalasın ve cezasını versin. Ben onları öldürsem ne işe yarayacak? Artık babam geri gelmez.”

Vedat İkilik, ağabeyinin askerde olduğunu kaydederek, “Babam hayattayken geçimimizi sağlıyor, bize bakıyordu. Şimdi bize kim bakacak? Yetim kaldım, artık ben de çok çalışmak zorundayım. Ben okumak istiyorum, devlet bana ve aileme sahip çıksın” dedi.

Vedat İkilik'in uzun süre sarıldığı amcası Fikri İkilik ise saldırıyı gerçekleştirenleri devlete havale ettiklerini belirtti. Amca İkilik, “Olayda hayatını kaybeden Bahri ile Recep benim kardeşim, Ahmet, İzzettin ve Abidin ise yeğenlerimdi. Büyük acı içindeyiz. Bunları yapanlar insan olamaz. Biz intikam almayı düşünmüyoruz. Devlet gereken en büyük cezayı versin. Biz geçimimize bakıyoruz. Başbakanlığın, İçişleri Bakanlığının, Adalet Bakanlığının, Valiliğin, Kaymakamlığın, Emniyet müdürlüğünün bu işe el koymasını istiyoruz. Bize yardımcı olsunlar. Bizim can güvenliğimiz yok. Biz kan davası istemiyoruz. Biz gariban insanız, sadece devletten yardım istiyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious