Mersin'de bombacıların trene bindiği görüldü

Mersin'de bombacıların trene bindiği görüldü.25005
  • Giriş : 25.01.2008 / 17:43:00

Bombalı eylem için karı- koca kılığında 2 teröristin yurda giriş yaptığı haberi polisi alarma geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

En son Mersin'de trene binerken görüldüğü ileri sürülen teröristlerin yanlarındaki valizin A-4 ve C-4 patlayıcı dolu olduğu sanılıyor.

Sınır ötesi operasyonla Kuzey Irak'taki kampları yerle bir edilen PKK terör örgütünün, Diyarbakır'da gerçekleştirdiği bombalı saldırıya benzen eylemler amaçladığı belirlendi. Özellikle askeri birlikler, kamu kurum ve kuruluşları ile halkın yoğun olduğu yerlere bombalı saldırıları planlayan, PKK'yı takip eden istihbarat birimleri, örgütün bu kapsamda Türkiye'ye 2 bombacı teröristin gönderdiğini tespit etti.

İstihbarat birimleri, eylem hazırlığı içerisindeki örgüt mensuplarının şık ve düzgün giyimli olup, çevrelerine evli çift gibi göründüklerini ve en son içinde 5 kilo C-4 ve 2.6 kilo A-4 patlayıcı bulunan valiz ile Mersin'in Tarsus İlçesi'ndeki Yenice Tren İstasyonu'nda 18 Ocak günü saat 16.30'da Doğu Ekspresi'ne bindikleri bilgisine ulaştı. Bu bilgilerin ardından nereye gittikleri belirlenemeyen teröristlerin yakalanması için yurt genelinde çalışma başlatılırken, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, 20 Ocak'ta tüm illere `Gizli' ve 'İvedi' yazısı ile uyarıda bulunuldu.

TERÖRİSTLERİN EŞGALLERİ

Her yerde aranan iki teröristen erkek olan, Kilis nüfusuna kayıtlı 'Rojik' kod adlı 27 yaşındaki Mehmet Kahraman. Bu kişi uzun boylu, kıvırcık saçlı, takım elbiseli. Kadın terörist ise Mardin'in Nusaybin İlçesi'ne bağlı Doğanlı Köyü nüfusuna kayıtlı `Berivan' kod adlı Zeynep Gök. Kot pantolon giyen bu terörist de 1.75 boylarında.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious