Mersin'de canlı bombalı saldırı!

Mersin'de canlı bombalı saldırı!.7833
  • Giriş : 19.08.2008 / 18:24:00
  • Güncelleme : 19.08.2008 / 18:25:02

Durdurulmak istenen araç polislerin arasına daldı ve şiddetli şekilde patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mersin'de polis kontrol noktasında bir araçta patlama meydana geldi. İlk gelen bilgilere göre, araçta bulunan 2 kişinin öldüğü, 12 polisin yaralandığı bildirildi.

Patlamanın izlendiğini anlayan intihar bombacısının kendisini havaya uçurması sonucu meydana geldiği iddia edildi.

Alınan bilgiye göre; Gözne otoban girişi Bölge Trafik Müdürlüğü önünde şüphe üzerine takibe alınan otomobilde meydana gelen patlamada 12 polis memuru yaralandı.

Yaralı polislerden 2'sinin MEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, diğerlerinin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı, olay yerinde yoğun güvenlik önlemleri alındığı bildirildi.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, patlamada yaranan polis memurlarını ziyaret etmek için Mersin Devlet Hastanesi'ne giderken, olayda 12 polis memurunun yaralandığını bildirdi. Yaralı polislerden 1'inin durumunun ağır olduğunu belirten Vali Aksoy, beyaz renkli 'Mazda' marka otomobile Bölge Trafik ekiplerinin 'Dur' ihtarına bulunduğunu, araçta bulunanların yakalanacaklarını anlayınca yüklü miktarda patlayıcıyı havaya uçurduklarını söyledi. Vali Aksoy, teröristlerin nereye gitmek istedikleri ve nerede eylem yapmayı planladıklarının araştırıldığını, kimlik ve eşkallerine ulaşmak için soruşturmanın çok yönlü sühldürüldüğünü bildirdi.

ADANA - MERSİN OTOYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Mersin'deki patlama sonrası, Adana-Mersin otoyolu Gözne girişi araç trafiğine kapatıldı.

12 polis memurunun yaralandığı olay sonrası, otoyolun Gözne girişinde sürdürülen inceleme nedeniyle, araçların bu istikametten geçişine izin verilmiyor.

Güvenlik güçleri, patlayan araçla ilgili tüm delilleri titizlikle incelerken, araçlar serbest bölge ve Mezitli çıkışlarından Mersin kent merkezine yönlendiriliyor.

İncelemenin tamamlanmasının ardından yolun trafiğe açılacağı bildirildi.

Bu arada, yaralı polis memurları olduğunun telsizden anons yapılması sonrası çok sayıda meslektaşları kan vermek ve destek olmak için hastanelere gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*