Mersin'de çocuklar barikat kurdu!

Mersin'de çocuklar barikat kurdu!.18415
  • Giriş : 14.02.2009 / 20:33:00

Mersin'de, izinsiz gösteri yapmak isteyen gruplara polis müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çoğunluğunu çocukların oluşturduğu gruplar lastik yakarak polise taş attılar.

Şevket Sümer ve Güneş mahallelerindeki ara sokaklarda, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu gruplar, lastik yakarak polise taş attılar.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, gruptakilere, panzerler eşliğinde su sıkarak ve gaz bombalarıyla müdahale ettiler.

Gruptakiler, polisin müdahalesiyle ara sokaklara kaçarak dağıldılar.

Gösteriler sırasında evinin balkonununda çamaşır astığı belirtilen H.A. (35), başına sert bir cismin isabet etmesiyle yaralandı. H.A., Toros Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi. Gösteriler sırasında bir polis memuru da elinden yaralandı.

Bu arada gösteri sırasında Akdeniz Caddesi'nde Mersin Defterdarlığı'na ait bir otomobil ile bir polis otosu taşlanarak hasar gördü.

-EMNİYET MÜDÜRÜ EKİZER-

Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, gösterilerin meydana geldiği bölgedeki Siteler Polis Merkezi Amirliği'nde düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü elebaşının yakalanışının yıldönümü nedeniyle izinsiz gösteriler yapılacağı ve kamu araçlarına zarar verileceği bilgisi üzerine gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.

Bu gösterilerde yaşı küçük olan çocuklar ve kadınların kullanıldığına dikkati çeken Ekizer, ''Bu eylemlerde sıkça rastlanıldığı gibi 8-16 yaş grubundaki çocuklar istismar edilerek eylemlere yöneltildi'' dedi.

Ekizer, şunları kaydetti:

''Gösteri sırasında balkonda çamaşır astığı bildirilen bir kadın, sert bir cisimle alnından yaralandı. Provokatörler, kadının ölmek üzere olduğu şeklinde yalan açıklamalar yaymaya başladılar. Fakat hastanede kadının alnının sol tarafında basit tıbbi bir muayeneyle giderilebilecek, hayati tehlike arzetmeyen küçük bir yaralanma olduğuna dair rapor verildi.''

Ekizer, 11 Şubat'taki gösterileri yönlendirdiği belirlenerek yakalanan 11 kişiden 8'inin tutuklandığını, 3'ünün ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*