Mersin'de gergin gün

Mersin'de gergin gün.12316
  • Giriş : 29.03.2008 / 16:58:00

Mersin'de Nevruz sırasında yaşanan olaylar nedeni ile bazı mahallelerde eylem yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eylem sırasında yürüyen örgüt yandaşları 'Biji Serok Apo' sloganları atarken, çevrede bulunan esnafın da genelde kepenk kapattığı gözlendi.

Aralarında çocuk ve bayanların da bir hayli fazla olduğu yaklaşık bin kişi, sınır ötesi operasyonların ardından yaşanan Nevruz olaylarını protesto etmek amacıyla Demirtaş Mahallesi pazar sokağında toplandı.

Eylemciler ellerinde Abdullah Öcalan posterleri, terör örgütü renklerini taşıyan bez parçalarının yanı sıra 'Biji serok Apo', 'Öcalan' ve 'Katil Erdoğan' sloganları atarak yürüdü. Yasadışı eylemlerini sürdüren grup DPT’nin Toroslar Belde Teşkilatı binası önüne kadar yürüdü.

Burada yapılan açıklamada Nevruz olaylarından Hükümetin sorumlu olduğu ileri sürüldü. Eylemciler dağılım sırasında ise çevrede önlem alan polisleri taş yağmuruna tuttu. Bu nedenle panzer destekli polislerle göstericiler arasında bir süre cadde ve sokaklarda kovalamacalar yaşandı. Zaman, zaman sokaklarda lastik yakan göstericiler, polisin müdahalesi ara sokaklara kaçarak dağıldılar.

Bu arada, aynı kesimde özellikle sabahın erken saatlerinden itibaren genelde esnafın kepenk kapatması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious