Mersin'de hırsız dehşeti

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Hırsızlık için girdiği bir evde Mehmet Şirin Azat’ı tabancayla boynundan kurşunla, kızı 26 yaşındaki Hatice Azat’ı ise kafasından kabzayla vurarak yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mersin’de, 18 yaşındaki Y.Y., sabaha karşı hırsızlık için girdiği bir evde gürültü üzerine uyanan ve kendisini yakalamaya çalışan ev sahibi 55 yaşındaki Mehmet Şirin Azat’ı tabancayla boynundan kurşunla, kızı 26 yaşındaki Hatice Azat’ı ise kafasından kabzayla vurarak yaraladı. Baba-kız tedaviye alınırken zanlı yakalandı.
Olay, Kurdali Mahallesi 91114 sokaktaki 12 numaralı evde sabaha karşı saat 04.00 sıralarında meydana geldi. İnşat işçisi 4 çocuk babası Mehmet Şirin Azat’ın iki katlı müstakil evine açık bırakılan tuvalet penceresinden giren hırsız Y.Y., birinci katta uyuyan Mehmet Şirin Azat’ın kızı Hatice’nin odasına girdi. Zanlı burada genç kızın çantasını ve cep telefonunu alarak kaçmak istedi. Ancak Hatice Azat gürültü üzerine uyanınca hırsızla göz göze geldi. Hırsız, genç kızın başına tabanca kabzasıyla vurarak yaralarken, kızının çığlıklarını duyan üst katta uyuyan baba Mehmet Şirin Azat, koşarak aşağı indi. Hırsız Y.Y. kendisiyle boğuşan Mehmet Şirin Azat'ı yanında taşıdığı silahla boynundan yaraladı. Zanlı kaçarken, komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibi babayı Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kızını ise Toros Devlet Hastanesi’ne götürdü.
Başından ağır yaralanan Hatice Azat, yoğun bakımda tedaviye alındı. Olayın şokunu atlatamayan ancak durumu iyi olan ev sahibi Mehmet Şirin Azat, “Hırsız, sabaha karşı tuvaletin penceresinden içeriye girmiş. Alt katta kızım yatıyordu. Onun çantasını ve cep telefonun almış. Bu sırada gürültüyü duyan kızım kalkmış hırsızla karşı karşıya kalmış. Hırsız kızımın kafasına yanında taşıdığı silahın kabzasıyla vurdu. Bağırması üzerine bende aşağı indim. Elime geçirdiğim bıçakla hırsızın üzerine yürüdüm. Hırsız bir anda elindeki silahla bana ateş edip boğazımdan vurarak yaraladı. Bu sırada silahla kafama vurdu, kaçtı" dedi.
Kaçan zanlı Y.Y. polisin yaptığı arama sonucu suç aleti silah ile kısa sürede yakalandı. Soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious