Mersin'de inşaat çöktü

Mersin'de inşaat çöktü.14846
  • Giriş : 10.04.2008 / 15:23:00

Mersin'in alt kademesi Akdeniz Belediye Başkanı Kenan Yücesoy, bina inşaatının, yakındaki barakanın üzerine çöktüğü olay yerinde inceleme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yücesoy, Yeni Hal Mahallesi'nde, çoğunluğu çocuk 9 kişinin yaralandığı olay yerindeki inceleme sırasında, çökmenin meydana geldiği evin ruhsatsız olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Vatandaşın ihtiyacını karşılamak için hizmet üretmek, alt yapı, elektrik ve su gibi temel ihtiyaçları karşılamak zorunda olduklarını belirten Yücesoy, göreve geldikleri günden bu yana ruhsatsız inşaat yapılmasına izin vermediklerini, bu konuda da ilgili birimlerin sürekli iş başında olduğunu söyledi.

Yücesoy, ''Bölgede ruhsatsız 20 binden fazla bina var. Bu durumdaki evlerin çoğu, önceki dönemlerde yapılmış. Ruhsatsız evlerin yoğunlukta bulunduğu mahalleler, genellikle Güneydoğu'dan göç etmiş ve kentimizde hayata tutunmaya çalışan vatandaşlarımıza ait. Ümit ediyorum ki, bundan sonra böyle talihsiz olaylar yaşanmaz'' dedi.

Kazada yaralanan 2 yaşındaki Macit Engin'in hayati tehlikesinin bulunduğunu vurgulayan Yücesoy, olayla ilgili gerekli yasal işlemin başlatılacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious