Mersin'de lisede çekilen rezaletin ötesinde görüntüler!

Mersin'de lisede çekilen rezaletin ötesinde görüntüler!.13999
  • Giriş : 16.12.2007 / 01:12:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:17:09

Öğrenciler duvarları kırıyor, deldikleri duvarın içinde ateş yakıyor. Bu öğrencilere kimse engel olamıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Mersin'in göbeğinde bir lisede öğrenciler duvarları kırdıkları sıraların demirleri ile kırıyor. Deldikleri duvarın içinde ateş yakıyor.

Sınıfta öğretmen olmasına rağmen öğrenciler sınıf içinde bisiklet ile gezebiliyor. Sınıfın tahtasını ikiye bölerek kıran öğrencilere hiç kimse engel olamıyor.

Görüntülerin Milli Eğitim Müdürlüğü'nün eline geçmesinin ardından soruşturma başlatılırken, polisinde görüntüleri incelemeye aldığı belirtiliyor.

 Lisenin öğrencilerinin daha öncede çok sayıda olaya karışması üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü'nün liseyi kapatarak öğrenci ve öğretmenlerini başka okullara kaydırdığı lisenin de başka bir isimle açıldığı ifade ediliyor.

SINIFLARI TALAN EDİLEN OKULDA DAHA ÖNCEDE OLAYLAR YAŞANMIŞ

Mersin'de öğrencilerin bir türlü disiplin altına alınamadığı Fevzi Çakmak Lisesi daha öncede bıçaklama olaylarının yaşandığı bir okul olarak biliniyor.

10 Mart 2006 tarihinde balici oldukları iddia edilen 2 kişi Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi'ne gelerek bilinmeyen bir nedenle okulun kantincisine saldırmış, olayda bıçakla yaralanan kantinci S.P., Toros Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

S.P. olayla ilgili olarak şikayetçi olmazken, okulun camlarını da kıran 2 kişi daha sonra kaçmıştı. Olayın şokunu üzerinden atamayan öğretmenler bunun üzerine okula gelmemiş. Öğretmenler okula gelmeyince eğitime zorunlu olarak bir gün ara verilmişti.

Aynı okulda buna benzer bir çok olay yaşandığı için can güvenliği olmayan öğretmenler yılın büyük kısmında rapor alarak okula gidememişlerdi.

Yaşanan bu olaylar nedeni ile bir türlü okulu disipline etmeyi başaramayan Milli Eğitim Müdürlüğü okulu kapatarak öğrenci ve öğretmenlerini farklı okullara gönderdi. Ardından da okul, Mersin Spor Lisesi olarak hizmet vermeye başladı.

Öte yandan sınıfları yakan yıkan öğrencilerin yasadışı terör örgütleri tarafından organize edilen gösterilerde de boy gösterdikleri iddia ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious