Mersin'de okul müdürü öğrencilere pergel sapladı!

Mersin'de okul müdürü öğrencilere pergel sapladı!.12701
  • Giriş : 14.05.2008 / 10:15:00
  • Güncelleme : 14.05.2008 / 10:24:39

Sınıf temizliğini yarıda bırakan 12 öğrenciye kızan müdürün, çocukları pergelle sıra dayağına çektiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Pergelin sivri ucuyla parmaklarına vurulan çocukların ellerine dikiş atıldı.Mersin'in Silifke İlçesi'nde, bir ilköğretim okulunda müdür dehşeti yaşandı. İddiaya göre olay şöyle gelişti. Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Yusuf K. 6'ncı sınıfa giden 13 yaşındaki 6 öğrenciye sınıflarını temizlemesini söyledi. Öğrenciler ise mıntıka temizliğini yarıda bırakıp bahçede oynamaya çıktı. Müdür olayı fark edince çocukları bahçede sıraya dizdi.

Elindeki pergelle önce parmak uçlarına vurdu, ardından pergelin sivri uçlarıyla avuçlarını delik deşik etti. Öğrenciler korkudan eve gidip olayı ailelerine anlattı. Bir grup veli çocukları Silifke Devlet Hastanesi'ne götürdü. Diğer grup ise soluğu okulda aldı. Linç edilmek istenilen öğretmen olayı inkar etti.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Acil serviste öğrencilerin ellerine dikiş atılmasının ardından veliler, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek okul müdüründen şikayetçi oldu. Kaymakam Ahmet Beyoğlu, veli ve öğrencilerin ifadelerinin de alındığını belirterek, ''Okul müdürünün psikolojik sorunu olup olmadığını öğrenebilmek için hastaneye gönderilip rapor hazırlanacak. Soruşturma sonuçlanana kadar okul müdürü görevden uzaklaştırıldı'' dedi.

Öğrenciler, ilk dersleri boş olduğu için Müdür Kılıç'ın kendilerini çevre temizliğine gönderdiğini, bir süre sonra temizliğin bittiğini düşünerek sınıflarına dönerken yolda çevirip sıra dayağından geçirdiğini söyledi. Müdür Y. Kılıç polis tarafından gözaltına alındı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious