Mersin'de örgüt üyesi 13 kişi tutuklandı

Mersin'de örgüt üyesi 13 kişi tutuklandı.16042
  • Giriş : 31.10.2008 / 20:03:00

Mersin Emniyet Müdürlüğünce, Tarsus ilçesinde organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 13 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emniyet Müdürlüğünden yapılı yazılı açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, suç örgütünün kurulduğunun belirlenmesi üzerine Tarsus, Adana, Niğde ve Muğla'da eş zamanlı düzenlediği operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 13 kişi tutuklandı.

Yedi mensubu, başka suçlardan cezaevinde bulunan suç örgütüne yönelik operasyonlarda yakalanan 28 kişiden 15'i, 29 Ekimde 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, kasten silahla adam öldürmek, silahla adam yaralamak, şantaj, cebir, yağma, mala zarar verme, azmettirme, tehdit, tefecilik, uyuşturucu madde bulundurmak ve satın almak' suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Değişik çap ve markalarda 9 tabanca, 2 av tüfeği, 8 şarjör, 217 mermi, 40 gram esrar, çok sayıda çek ve senet, sahte kimlik, bilgisayar, 34 cep telefonu, 6 ajanda, tahsilat makbuzları ve banka dekontları ele geçirilen olayla ilgili, 3 kişinin de arandığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*