Mersin'de PKK operasyonu 5 kişi gözaltına alındı

Mersin'de PKK operasyonu 5 kişi gözaltına alındı.8556
  • Giriş : 26.02.2009 / 09:50:00

Mersin'de İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı operasyonda örgüte üye kazandırdığı, kırsaldaki teröristlere yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla 7 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin istihbarat bilgileri desteğinde gerçekleştirdiği operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılardan 2'si ifadelerine başvuruldukan sonra serbest bırakılırken; diğer 5 zanlının sorgusunun ise devam ettiği bildirildi.

Uzun zamandır süren takip sonucu dün sabah saatlerinde Mersin merkezdeki 6 ayrı noktaya eş zamanlı operasyon düzenleyen jandarma ekipleri toplam 7 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılardan 2'si ifadelerine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı. 5 zanlının ifadesi doğrultusunda Şırnak'ta da operasyon düzenlendiği öğrenilirken, zanlıların yakaladıkları yerlerde çok sayıda örgütsel doküman ile bir adet tüfek ele geçirildiği belirtildi.

Sorgulamaları süren zanlıların "terör örgütü üyesi olmak, örgütün dağ kadrolarına eleman temin etmek, yardım ve yataklıkta bulunmak"la suçlandıkları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*