Mersin'deki intihar saldırısı bekleniyordu

Mersin'deki intihar saldırısı bekleniyordu.41019
  • Giriş : 20.08.2008 / 07:36:00
  • Güncelleme : 20.08.2008 / 00:57:38

Mersin'deki bombalı saldırının beklenen bir eylem olduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Mersin'deki bombalı saldırının beklenen bir eylem olduğunu belirterek, Mersin'in büyük bir felaketin eşiğinden döndüğünü söyledi.

Güvenlik güçlerinin koordineli bir çalışma ile kontrollü bir imha gerçekleştirdiğini ifade eden Şandır, "Hedef Mersin halkı idi. Buna böyle bakmak lazım. Şehre sokulmamış olması önemli bir başarıdır. Bunu gerçekleştiren emniyet teşkilatımızı yürekten kutluyorum" dedi.

Şandır, beraberinde bir grup partili ile birlikte Mersin Devlet Hastanesi'ne gelerek, bombalı saldırıda yaralanan polis memurlarının yakınlarına ve meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Emniyet yetkililerinden yaralı polislerinin sağlık durumuyla ilgili bilgi alan Şandır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mersin'in çok büyük bir tehlike atlattığını, başta Vali Hüseyin Aksoy olmak üzere Mersin'i bir felaketten kurtaran tüm yöneticilerini ve güvenlik güçlerini yürekten kutladığını söyledi.

Yaralı polislere acil şifalar dileyen Şandır, "Mersin'e, Mersinlilere geçmiş olsun. Büyük bir felaketin kapısından dönüldü. Güvenlik güçlerinin gayretli çalışmasıyla felaket önlenmiş oldu. Mersin'e Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın. Tüm Mersin halkına, Mersin şehrine geçmiş olsun. Bölücü terör örgütünü, PKK'yı, bu kararı verenleri, bu eylemi planlayanları ve bu eylemi ortaya koyanları şiddetle ve nefretle kınıyorum" diye konuştu.

Teröristin hedefi konusundaki bir soruyu yanıtlayan Şandır, Vali Hüseyin Aksoy ve Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer ile görüştüğünü kaydederek, "Çok detaylı konuşmadık ancak beklenilen bir saldırı imiş bu. Güvenlik güçlerimiz koordineli bir çalışma ile istihbaratını daha önceden almışlar ve kontrollü bir imha gerçekleştirildi. Başarılı bir operasyon yapıldı. Hedef Mersin halkı idi. Buna böyle bakmak lazım. Şehre sokulmamış olması önemli bir başarıdır. Bunu gerçekleştirenleri yürekten kutluyorum. MHP olarak biz güvenlik güçlerimizin bölücü terörle mücadelesinde, halkımızın ve sivil toplumun çok yoğun bir desteğinin olduğuna inanıyoruz. MHP olarak biz bölücü teröre karşı güvenlik güçlerimizin yanındayız. Onların planladığı doğrultuda, halkımızı, kendi teşkilatlarımızı güvenlik güçlerimize destek olacak şekilde propagandasını yapıyoruz ve teşvik ediyoruz. İnanıyoruz ki, halkımızla güvenlik güçleri teröre karşı kol kola girerlerse bu problemin çözümü çok daha kolay olur. Güvenlik güçlerimiz, bugüne kadar
Mersin'de bölücü terörün eylemine müsaade etmediler. Bunu daha öncede yaşamıştık. Tüm polis teşkilatımızı kutluyoruz, tebrik ediyoruz" ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTİN ŞANLIURFA'DAN GELDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Bu arada, bombalı eylem için Mersin'e gelirken, polis kontrol noktasında bombanın pimini çekerek bulunduğu aracı patlatan teröristin Şanlıurfa'dan geldiği öne sürüldü. Polis istihbarat elemanlarınca takip edildiği ifade edilen teröristin kod adının bilindiği, açık kimliğinin belirlenmesi için de çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Öte yandan, teröristin parçalanan cesedi de, torbalar içinde Mersin Devlet Hastanesi morguna getirilirken, patlama nedeniyle kapanan Mersin-Adana Otoban yolunun Gözne gişeleri bölümü, yapılan incelemelerin tamamlanmasının ardından tekrar trafiğe açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*