Mersin'in Gülnar ilçesindeki yangın Akdeniz'e ilerliyor

Mersin'in Gülnar ilçesindeki yangın Akdeniz'e ilerliyor.20627
  • Giriş : 08.07.2008 / 11:11:00
  • Güncelleme : 08.07.2008 / 19:49:08

Mersin'in Gülnar ilçesinde dün başlayan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği orman yangını sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün saat 11.00'de başlayan yangın zor arazi koşulları ve poyraz nedeniyle henüz kontrol altına alınamadı. Yaklaşık 400 hektar alan zarar gördü. Önlem amaçlı olarak bazı köy ve beldeler boşaltıldı.

Yangının denize doğru ilerlediğini ifade eden Yıldırım, "Yangında 3 iş makinesi zarar gördü. İki operatöre henüz ulaşamadık. Yöre halkından şu ana kadar 2'si yanık vakası olmak üzere 40 kişi tedavi altına alındı. İlk belirlemelere göre yangında 400 hektarlık orman arazisi zarar gördü" dedi.

Yangında 3 dozer yanarak tahrip olurken, 2 operatörden de bilgi alınamadı.

Yangın dolayısıyla Delikkaya, Kavakoluğu, Korucuk, Tepeköy ve Çavuşlar köylerinin ardından Koçaşlı ve Lapa köyü ile Büyükeceli beldesi de önlem amaçlı boşaltıldı.

Yangın sırasında bazı vatandaşların evlerini terk etmek istemediğini anlatan Yıldırım, "Uyarı yaptığımız bölgelerde vatandaşlarımız, mallarından önce canlarını düşünüp evlerini terk etmeli. Bölgeyi boşaltarak hem müdahalenin daha kolaylaşmasını sağlar hem de vatandaşlar ile ekiplerin can sağlığını tehlikeye atmamış oluruz" dedi.

Arazi engebeli

Gülnar Kaymakamlığı'nda gelişmeleri takip eden Vali Vekili Ahmet Büyükçelik de, saatteki hızı yaklaşık 70 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle yangına güçlükle müdahale edildiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*