Mersinli balıkçılar köpek balığı yakaladı

Mersinli balıkçılar köpek balığı yakaladı.20572
  • Giriş : 12.04.2008 / 20:35:00

Mersin'de, balıkçıların ağına takılan dev köpek balığı, vatandaşların ilgi odağı oldu. 3 metre uzunluğunda ve yaklaşık 600 kilo ağırlığındaki 'Camgöz' cinsi köpek balığının doğum yapmak üzere olduğu anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdullah Biçer-Vakkas Arslan'ın haberi

Edinilen bilgiye göre, Mersin'in Silifke ilçesi Ovacık beldesi açıklarında trol avcılığı yapan Kadir Dilgil adlı balıkçının ağına dev bir köpek balığı takıldı. Ağların bir bölümünü de parçalayan köpek balığı, güçlükle tekneye çekilerek Mersin'e getirildi. Mersin'de balıkçı Kadir Dilgil'e ait balıkçı dükkanın önünde vatandaşlara teşhir edilen 'Camgöz' cinsi köpek balığı, meraklılar tarafından ilgiyle izlendi. Kimileri de köpek balığının cep telefonu ile fotoğrafını çekti.

Köpek balığını yakalayan balıkçı Kadir Dilgil, balığı Silifke sahillerinin 3-4 mil açığında yakaladıklarını belirterek, yolunu şaşırarak bu bölgeye gelmiş olabileceğini söyledi. 'Camgöz' cinsi köpek balığının en tehlikeli köpek balıkları arasında yer aldığını ifade eden Dilgil, balığı turizm bölgelerindeki otellere satmayı planladığını belirtti.

Köpek balığı, balıkçı dükkanının önünde teşhir edildiği süre içinde vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenirken, balığın doğum yapmak üzere olduğu anlaşıldı. Balıkçılar, alt kısmında yavrusunun bir bölümü gözüken köpek balığının bir süre daha yakalanmasaydı, yavrusunu dünyaya getirebileceğini söylediler.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious