Mersinliler doğalgaza hazırlanıyor

Mersinliler doğalgaza hazırlanıyor.11733
  • Giriş : 12.11.2008 / 21:24:00

AKSA Doğal Gaz Dağıtım AŞ Mersin Bölge Müdürü Hamit Özdemir, ''Büyükşehir Belediyesinin kazı iznini vermesi halinde Mersin'de çalışmalara başlayacağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özdemir, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun 20 Temmuz 2007 tarihinde gerçekleştirdiği ihaleyle Çukurova'da dağıtım ve işletme lisansını aldıklarını ve Mersin ile İskenderun bölge müdürlüklerini kurduklarını söyledi.

Mersin ve Tarsus'ta, ihale şartları gereği 8 yıl boyunca amortisman ve hizmet bedeli alınmayacağını ve 167 dolar abone bedeli belirlendiğini anımsatan Özdemir, şöyle konuştu:

''Bölgede 5 yıl içinde mücavir alan sınırları dahilindeki tüm alanlardaki binalar gaz alacak şekilde çalışma yapılacak. Yatırım çalışmaları için Tarsus Belediyesi ile çalışma protokolü imzalandı. Mersin Büyükşehir Belediyesine yapılan başvuru ise henüz cevaplanmadı. Büyükşehir Belediyesinin kazı iznini vermesi halinde Mersin'de çalışmalara başlayacağız.

Öte yandan BOTAŞ tarafından daha önce ihale edilen, ancak tamamlanmayan hatlar için gerçekleştirilecek yeni bir ihaleyle, mevcut tüm dağıtım hatları ve basınç düşürme istasyonlarını devralacağız.''

Özdemir, bina iç tesisatları ve site içine döşenecek hatların EPDK sertifika yönetmeliği gereği, taraflarından verilecek servis hattı ve iç tesisat sertifikasına sahip firmalar tarafından yapılacağını da kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*