Merve, Diyarbakır'daki patlamada babasını kaybetti

Merve, Diyarbakır'daki patlamada babasını kaybetti.16659
  • Giriş : 17.01.2008 / 15:56:00

İsminin açıklanmasını istemeyen İstanbullu bir iş adamı, Merve Kaya'nın eğitim masraflarını üstlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsminin açıklanmasını istemeyen İstanbullu bir iş adamı, Diyarbakır'daki patlamada, kendisini almak için dershaneye gelen babası Cengiz Kaya'yı kaybeden dershane öğrencisi Merve Kaya'nın eğitim masraflarını üstlendi.

İstanbul'da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir iş adamı yaptığı açıklamada, Diyarbakır'daki terör saldırısından çok etkilendiğini belirtti.

Patlamada babasını kaybeden Merve'nin yaşlarında bir kızı olduğunu ve onun da Merve gibi OKS sınavına hazırlandığını kaydeden iş adamı, şöyle dedi:

''Ateş düştüğü yeri yakıyor. Diyarbakır'daki patlama bütün Türkiye gibi bizi de çok üzdü. O gece haberlerde patlamada hayatını kaybeden Cengiz Kaya'nın kızı Merve'yi babasının mezarı başında ağıt yakarken izledikten sonra sabaha kadar uyuyamadım. Hayatımda bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum. Merve'nin ağıtları beni derinden etkiledi. Hemen Merve için neler yapabileceğimizi düşündük. Ve Merve'nin eğitim hayatı boyunca masraflarını karşılamaya karar verdik. Ben de yakın zamanda babamı kaybettim. Babam Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 12 yıl öğretmenlik yapmıştı. Bu eğitim yardımlarını onun adına yapıyorum.''

-BANKA HESABI AÇILDI-

Merve'ye ulaşmak için babası Cengiz Kaya'nın memur olarak çalıştığı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunduğunu ifade eden iş adamı, ''Başsavcılık aracılığıyla Merve'nin ailesine ulaştım. Onun için bir banka hesabı açıldı. Bu banka hesabı aracılığıyla Merve'ye gerekli yardımları ulaştıracağım. İsmimin yardımın önüne geçmesini istemiyorum. Bu nedenle de adımın açıklanmamasını istiyorum'' dedi.

Bu arada, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nda çalışan personeller, patlamada hayatını kaybeden iş arkadaşları Cengiz Kaya için kendi aralarında yardım topladı.

Toplanan yardımların önümüzdeki günlerde Kaya'nın ailesine verileceği bildirildi.

Diyarbakır'da 3 Ocak günü Yenişehir semtinde askeri servis aracının geçişi sırasında bir dershane önünde meydana gelen patlamada 5'i öğrenci 6 kişi hayatını kaybetmiş, 67 kişi de yaralanmıştı.

Adliyede memur olarak çalışan ve dershaneye giden kızını almak için olay yerinde bulunan Cengiz Kaya da patlamada yaşamını yitirmişti.

Kaya'nın Yeniköy Mezarlığı'nda defnedilmesi sırasında 13 yaşındaki kızı Merve Kaya'nın ağıtları izleyenleri duygulandırmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious