Merve kemer kurbanı

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

İstanbul'da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Merve Sonbay aşırı sürat nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybedince aracı takla attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet kemeri takılı olmayan Merve araçtan fırlayarak hayatını kaybetti.
20 yaşındaki Merve Sonbay 2 yıl önce İstanbul'daki Avusturya Lisesi'ni bitirdi. Avusturya'nın başkenti Viyana'da 1 yıl üniversiteye devam etti. Geçen yıl
İstanbul'a dönüp Koç Üniversitesi EkonomiBölümü'ne girdi.
Merve, pazar günü 17.00 sularında İstanbul Kemerburgaz'daki evinden Ulus'ta oturan bir arkadaşına gitmek üzere tek başına ayrıldı. Merve kendi kullandığı araçla süratli bir şekilde yol almaya başladı.

MERVE'Yİ HASTANEYE ANNESİ GÖTÜRDÜ

Merve, Keremburgaz yolunda Yaşamkent sitesi ycivarında aşırı hızdan direksiyon hakimiyetini kaybedince Mini Cooper marka araç şarampole yuvarlandı.
Emniyet kemeri bağlı olmayan Merve araçtan fırladı ve ağır yaralandı. Evlerine 5 dakika uzaklıktaki kaza yerine gelen anne Naciye Sonbay kızını hastaneye götürdü. Ancak Merve kurtarılamadı. Naciye Sonbay'ın kız kardeşi de 52 gün önce kanserden ölmüştü.
Alp Ertek kazadan sonra "Emniyet kemeri bağlı olsaydı Hande de benim gibi kazadan kurtulurdu. Hande hem benim hem de ailemin sevgilisiydi. Hande'yi hayatımın sonuna kadar seveceğim" dedi.
Naciye-Ekmel Sonbay çifti İstanbul Dragos'ta oturuyor. Tek çocukları Merve'ye Sarıyer sırtlarındaki Koç Üniversitesi'ne rahat gidip gelsin diye Kemerburgaz'da bir daire tutmuşlardı. Merve'nin cenazesi bugün Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazından sonra Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious