Meryem hastaneden çıkamıyor

  • Giriş : 31.08.2006 / 00:00:00

Antalya'da çalıştığı işyerinin sahibi tarafından kendi evinde işkenceye maruz kalan Meryem S'nin bir ay sonra taburcu edilebileceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Nedim Yargıcı ve Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Musa Akşit'in tedavi ettiği Meryem S'nin yaralarının kapanmaya başlandığı ve yaşadığı psikolojik sorunların azaldığı kaydedildi.
Antalya Devlet Hastanesindeki yoğun bakım odasından çıkarılarak özel bir odaya alınan Meryem S, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık durumunun giderek düzeldiğini söyledi.

Hastanede kendisine çok iyi baktıklarını belirten Meryem S, şöyle konuştu: “İyileştikten sonra bir süreliğine memleketime gitmeyi düşünüyorum. Daha sonra çalışmaya başlayacağım. Sağlığıma kavuşunca ailemi yeniden toplayacağım ve eskisi gibi yaşayacağız. Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanımız Nimet Çubukçu'nun benim durumumu yakından takip ettiğini öğrendim. Onun maddi ve manevi desteğini gördüm. İyileştikten sonra belki bir gün tanışma fırsatımız olur.”

Bu arada Meryem S'nin halası H.S, Meryem S'ye işkence yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Mustafa K'nın tarikat bağlantısı bulunduğu iddialarıyla ilgili olarak, ”İşkencecinin tarikatçı olduğu gerçek dışı. O kişi bırakın tarikat şeyhi olmayı, namaz kılmasını bile bilmez. Basında yer alan tarikatçı yakıştırmalarını doğru bulmuyorum. Bu tür iddiaların ortaya atılması bizleri rahatsız ediyor” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious