Meryem'in babası konuştu

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Meryem S'nin babası İsmail S, ''Mustafa K, eşimi ve çocuklarımı çeşitli yollarla benden uzaklaştırarak kendisine bağladı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

-''EŞİMİ VE ÇOCUKLARIMI KENDİSİNE BAĞLADI''-

Ailesini uzun süredir aradığını, ancak bugüne kadar bir sonuç alamadığını ifade eden İsmail S, şöyle konuştu:

''Mustafa K, eşimi ve çocuklarımı büyü ve çeşitli yollarla benden uzaklaştırarak kendisine bağladı ve boşanmamıza sebep oldu. Bütün malvarlığımın elimden gitmesine neden oldu. Ailemi bulmak için sürekli aradım. Onları bulduğum anda adres değiştirerek izlerini kaybettirdiler. Ailem kendi isteğiyle bu adamın yanında bulunmuyor. Onları tehdit ve baskıyla yanında tutuyor. O çok tehlikeli ve zararlı bir insan. Çünkü, herşeyimi aldıktan sonra ailemi de benden aldı.''

İsmail S, bundan sonra ailesine sahip çıkacağını ifade ederek, Mustafa K'nin hak ettiği cezaya çarptırılması için elinden gelen bütün gayreti göstereceğini belirtti.

-''NAKA TARİKATI'' İDDİASI-

Bu arada, Mustafa K'nin, Kütahya'da ''Naka'' adında bir tarikat kurduğu ve kendisine inananları dolandırdığı iddia edildi.

Zanlının eski iş arkadaşı Ali Rıza Tongul, kendisinin bu tarikata girdiğini, ancak gördüğü yanlışlar üzerine ayrıldığını ifade etti.

Mustafa K'nin, kendisini, şeyh ve halife olarak ilan ettiğini öne süren ifade eden Tongul, şunları kaydetti:

''Mustafa K, daha önce kendisi gibi şeyhliğini iddia eden sahte şeyh A.C.K. isminde bir kişiye bağlıydı. Mustafa K, A.C.K. ile aralarında yaşadıkları çıkar kavgası nedeniyle ayrılarak, kendisi ''Naka'' adında bir tarikat kurdu. Mustafa K, kendini önce şeyh, sonra da halife ilan etti. Dini kullanarak birçok insanı maddi manevi sömürerek dolandırdı. Birçok müridinin psikoloji bozuldu. Şu anda psikolojik tedavi gören insanlar var.''

Tongul, Mustafa K'nin yeterli dini bilgisi olmadığını dile getirerek, ''Mustafa K, abdest almasını, namaz kılmasını dahi bilmeyen bir kişidir. Nasıl oluyorsa bu adam bu haliyle kendini şeyh ve halife olarak görüyor. Bu durumu bir türlü anlamıyorum'' dedi.

Mustafa K'nin, bozuk bir kişiliğe sahip olduğunu iddia eden Tongul, sekreterine yaptığı işkencelere şaşırmadığını, bunu yapabilecek kapasitede bir insan olduğunu öne sürdü.

Mustafa K. ile bir dönem ticari ortaklık yapan Muammer Sürücüoğlu ise Meryem S'nin babası İsmail S'nin de Mustafa K'ye bağlı bir insan olduğunu öne sürdü. Sürücüoğlu, şunları söyledi:

''Arkadaşım İsmail de ailesiyle birlikte bu adama bağlı bir insandı, beraber ortak işler yaptılar. Mustafa K, İsmail S'nin üzerinden ticaret yaparak bütün zararları onun üzerine yıktı, maddi ve manevi zararlara uğrattı.''

Sürücüoğlu, Mustafa K'nin, kendisine inananlardan sürekli para istediğini, birçok kişinin emekli ikramiyelerini zanlıya verdiğini de iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious