Merzifonlular yas tutuyor

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Başkan İncekul'un ölümü Merzifon'u yasa boğdu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkan İncekul'un makam odasındaki masası çiçeklerle süslenirken, İncekul'un bazı projeleriyle ilgili fotoğraflar odaya asıldı. Ayrıca, belediye girişine konulan taziye defterine de ilçe sakinleri duygularını dile getiriyor. Çok sayıda iş yerinde ve belediye otobüslerine de İncekul'un fotoğrafları ile 'Seni unutmayacağız' yazısı asıldı.
Yaptığı çalışmalar yanında alçak gönüllü tavırlarıyla da ilçe halkınının saygısını kazanan Başkan Hayati İncekul'un ölümü yediden yetmişe herkesi üzdü. Belediye girişine konulan taziye defterine duygularını yazan Merzifonlular'ın gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Taziye defterine duygularını yazan 10 yaşındaki Onur Şentürk isimli çocuk, "Sevgili Başkanım, ölüm haberini duyunca annem ve ben çok üzüldük. Herkes Merzifon için çok şey yaptığını söylüyor. Seni çok seviyorum ve aliene başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Başkanın ölümü belediye çalışanlarını da derinden üzdü. Başkan İncekul'un odasını çiçeklerle süsleyen belediye personeli dönüşümlü olarak, mezarlığa giderek dua ediyor.

Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya, İncekul'un beklenmedik ölümünün herkesi çok üzdüğünü belirtiyor. Hıçkırıklar nedeniyle birlikte yaptıkları çalışmaları anlatırken zorlanan Kaya, "Geceleri Merzifon sokaklarına çıkar, eksik bir şey var mı diye kontrol ederdik. Bize sürekli 'Bir gariban belediyeye gelip işini görmeden belediyeden boynu bükük ayrılırsa size hakkımı helal etmem.' derdi. İyi bir başkanın yanında çok değerli bir insanı kaybettik." şeklinde konuştu.

47 yaşında hayata gözlerini kapayan Hayati İncekul'un eşi Nilgün İncekul ile çocukları Salih Buğra (16) ve Fatma Tuğçe (12) de hala olayın şokunu yaşarken, yakınları tarafından teskin ediliyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious