Mesir macunundan sonra ceviz ezmesi

  • Giriş : 27.10.2006 / 00:00:00

Burdur'da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında belediye binasının 4. katından ceviz ezmesi atılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Burdur Valiliği, Belediye Başkanlığı ve diğer kamu kurumları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını sıradanlıktan kurtarmak için yeni uygulamalar geliştirdi.

Kutlamaların sadece birkaç saatten ibaret kalmasını istemeyen Vali Mustafa Rasih Özbek, yeni ve farklı etkinlikler yapılacağını söyledi.

Buna göre; 28 Ekim'de Cumhuriyet yürüyüşü ile başlayacak olan kutlamalar çerçevesinde, en güzel vitrin yarışması yapılacak. Esnaflar yarışmada dereceye girmek için dükkanlarının önlerini ve vitrinlerini en güzel şekilde düzenleyecek.

Kutlamaların ilk günü Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerinin akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda vereceği konser ile son bulacak.

29 Ekim'deki kutlamalar standart kutlama etkinliklerinin yanı sıra açılan stantların gezilmesi ile devam edecek. Gün boyu açık kalacak stantlarda kentin özellikleri de anlatılacak. Kutlamalar çerçevesinde ilk kez ceviz ezmesi dağıtımı yapılacak.

Manisa'da geleneksel hale gelen mesir macunu dağıtımına benzeyecek olan etkinlik, Belediye Başkanlığı tarafından organize edilecek. Cumhuriyet Meydanı'nın yanında bulunan belediye binasının 4. katından atılacak olan ezmeler, vatandaşlar tarafından kapılmaya çalışılacak.

Trafiğe kapatılacak olan Cumhuriyet Meydanı'nda çeşitli gruplar tarafından minik konserler verilecek. Kutlamalar sanatçı Murat Göğebakan'ın vereceği konser ile son bulacak.

Bayramların amacına uygun kutlanması için farklı programlara yer vermeye çalıştıklarını söyleyen Vali Rasih Özbek, "Cumhuriyetimizin kurulduğu günü gerçek bir bayram havasında geçirmemiz gerekiyor. Bunun için çeşitli gruplara hitap edecek, değişik programlar hazırladık. Vatandaşlarımızın bunlara yoğun katılımı sayesinde emekler boşa gitmeyecektir. Tüm Burdurluları bu mutlu günü birlikte yaşamaya davet ediyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious