Mesleki Yeterlilik Kurumu'na Altın Vana ödülü

Mesleki Yeterlilik Kurumu'na Altın Vana ödülü.14747
  • Giriş : 30.11.2016 / 17:15:00

Mesleki Yeterlilik Kurumu, 7. Türkiye Enerji Zirvesinde Altın Vana Ödülünü almaya layık görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2006 yılında kuruluşundan beri işgücünün niteliğini artırmak ve belgeli iş gücü ile güvenli, verimli ve üretken bir Türkiye için var gücüyle çalışan Mesleki Yeterlilik Kurumu aynı zamanda çeşitli teşvik ve hibe projeleri ile belgelendirme kültürünü özendirmek ve yaygınlaştırmak için girişimlerde bulunuyor. Bu girişimleri ile mesleğini belgelendirmek isteyen adaylara sağladığı teşvik ve hibe hizmetleri ile Mesleki Yeterlilik Kurumu sosyal sorumluluk kapsamında Altın Vana ödülünü almaya hak kazandı. Ödülü MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih DÖNMEZ’ in elinden aldı.

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Daire Başkanı Mehmet ORDUKAYA, “İş ve eğitim dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda ulusal meslek standartlarının ve yeterliliklerin belirlenmesini ve çalışanların yeterliliklerini belgelendirilmesini sağlayarak, eğitim ile istihdam arasında köprü olma görevimizi 10 yıldır yerine getirmekteyiz. Bu doğrultuda tehlikeli ve kritik mesleklerde her işi yaparım devrini sona erdirmek birçok mevzuat düzenlemesine el atıldı. Belge zorunluluğu bir başka boyuta taşındı. Ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinin erişimini kolaylaştırmak için İşsizlik Sigortası Fonundan teşvik imkanı ve Avrupa Birliğinden 5 milyon avroluk sınav ve belgelendirme fonu çalışanlarımızın ve işverenlerimizin kullanımına sunuldu. Bu imkanları sağlamak için geceli gündüzlü çalışan MYK yönetimi ve MYK çalışanları olarak Kuruluşumuzun 10. yılında böyle bir ödüle layık görülmek bizlere ayrı bir motivasyon kaynağı oluşturmaktadır. Bu ödüle bizleri layık gören Enerji Zirvesi Yürütme ve Değerlendirme Komitesine şükranlarımızı sunuyor. Diğer taraftan bu ödülü almamızı sağlayan tüm Kurum çalışanlarımıza, belgelendirme kuruluşlarımıza ve paydaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN ise ödüle ilişkin olarak “MYK, kuruluş amacı olarak ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmeye yönelik başarılı çalışmalar yürütmektedir. Bir taraftan bünyede oluşturduğumuz güçlü teknik yapı diğer taraftan ise sektör komiteleri, belgelendirme kuruluşları ve paydaş kurum ve kuruluşları vasıtası ile ulusal yeterlilik sistemini ayağa kaldırmak için ciddi çalışmalar yürütmektedir. Ulusal yeterlilik sisteminin tam olarak tesis edilmesi ve yaygınlaştırılması ile bu sistemin ülkemize sağlayacağı katma değer daha belirgin şekilde ortaya koyacaktır. Bir kamu kurumu olarak ödüle layık görülecek kalitede işler ortaya koyan MYK yönetimini, değerli uzmanlarımızı ve çalışanlarımızı Altın vana ödülünden dolayı tebrik ediyor ve yeni projelere imza atması yönünde, MYK Başkanı olarak desteğimizi sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*