Mesrur Barzani ölümden döndü!

  • Giriş : 20.10.2007 / 13:03:00

Kuzey Irak'ta Bölgesel Yönetimi Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani'nin oğlu Mesrur Barzani, trafik kazası geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Oğul Barzani'nin, ağır yaralı halde acil Ürdün'e kaldırıldığı bildirildi.

Kuzey Irak'taki Kürt kaynaklarına göre, KDP lideri Barzani'nin, "Reğestin Teybot" (Özel İstihbarat) adlı Kürt istihbaratının başına getirdiği ortanca oğlu Mesrur Barzani'nin, önceki gün Irak'ın kuzeyindeki Erbil'e bağlı Selahattin kasabasından kente doğru seyir
halindeyken karşı yönden gelen başka bir araçla çarpıştığı ve olaydan ağır yaralı olarak kurtarıldığı bildirildi. Konvoy halinde yaşanan trafik kazasında karşı yönde gelen otomobil sürücüsü ile korumalardan birin öldüğü, kazanın hemen ardından
Mesrur Barzani ilk önce Erbil'deki Cumhuriyet Hastanesi'ne, oradan da helikopterle Ürdün'ün başkenti Amman'da bulunan Kral Hüseyin Tıp Merkezi'ne nakledildiği bildirildi. Oğul Barzani'nin sağlık durumuyla ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi verilmedi.

KDP lideri ve Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani'nin ortanca oğlu Mesrur Barzani, yaklaşık 3 bin 500 kişinin görev yaptığı Kürt gizli servis örgütünün başında bulunuyor. Oğul Barzani'nin başında olduğu örgütün personeli çoğu, sivil kıyafetle, seyyar satıcılık ve taksi şoförlüğü gibi işlerle uğraşarak bilgi toplarken, Irak ve ABD istihbarat birimleri ile de dirsek temasında çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious