Mestella'da dövüş sanatları!

Mestella'da dövüş sanatları!.13920
  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

Dün gece oynanan Şampiyonlar Ligi çeyrek finale kalma mücadelesinde Valencia Mestella Stadı'nda Serie A'nın lideri Inter ile 0-0 berabere kalarak adını çeyrek finale yazdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fakat bu maçtan çok karşılaşmanın birtiminde çıkan olaylar geceye damgasını vurdu.

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte saha bir anda karıştı. Valencia'lı ve Inter'li oyuncular bir anda ringe fırlayan dövüşçüler gibi birbirlerine girdiler. Yedek oyuncuların da karıştığı kavga soyunma odalarına kadar taşındı.

Olayın başlangıcı Valencia'lı orta saha oyuncusu Carlos Marchena'nın Inter'li Nicolas Burdisso ile orta sahada kavgaya tutuşmasıyla başladı. Daha sonra kavgaya yedek kulübesinden Valencia'lı David Navarro da katılırken saha bir anda ringe dönüştü. David Navarro yedek kulübesinden koşup Burdisso'ya yumruk attı. Bu yumruk sonucunda Burdisso kanlar içinde yerde kaldı ve burnunun kırıldığı anlaşıldı. Bundan sonra ortalık bir anda ringe döndü. Inter'li futbolcular Navarro'yu saha içinde kovalamaya başladılar. Uzun bir kovalamanın ardından Navarro soyunma odasına kaçtı. Saha içindeki tartışmalar yatışınca iki takım oyuncuları da soyunma odalarına gitti ancak tam o sırada tünelde Navarro'yu gören Toldo, Luis Figo ve Esteban Cambiasso Valencia soyunma odasına daldı. Valencia'lı futbolcular ve güvenlik görevlilerinin güçlükle yatıştırdığı bu tatsız olay sonrasında büyük hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Inter teknik direktörü Mancini ayrıca şu açıklamaları yaptı;

"Çıldırmış bir Valencia'lı oyuncu saha içine girip Burdisso'ya yumruk attı ve burnunu kırdı. Bu olayı gören Toldo'nun da soyunma odasına dalmış olması muhtemel. Tüm oyuncular, sahada nasıl hareket etmeleri gerektiğini bilmek zorundalar."

Valencia'nın yıldız futbolcusu David Villa da, böyle bir maçın bu şekilde sonuçlanmasının utanç verici olduğunu söyledi ve ekledi;

"Gereksiz, üzücü ve çirkin şeyler yaşandı. Bu tip zamanlarda tansiyon yüksek oluyor bu yüzden duygularınıza hakim olmanız gerekiyor. Fakat bazı kişiler bunu nasıl kontrol edeceklerini bilmiyor."

Ayrıca yerel medyanın belirttiğine göre, soyunma odasındaki olaydan sonra David Navarro, görevliler tarafından Mestella Stadı'ndan gizlice uzaklaştırıldı.

Bakalım bu olaylardan sonra UEFA nasıl bir ceza verecek?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious